Ve dvanáctém kole Slavoj padl, klopýtali i premianti

Ohlédnutí za dvanáctým kolem divize A:

Den blbec si vybrali hráči Slavoje. V neděli odpoledne se jim za vlezlého počasí na milevské umělce nedařilo vůbec nic. Vyprodukovali tolik nepřesností a tragických chyb jako za téměř celý podzim dohromady. V poslední době probuzené Milevsko toho dokázalo velmi pohodlně využít. Kluci, nu což, sami nejlépe víte, kde se co pokazilo! Je to pryč a jsou tady další soupeři, s nimiž opět prokážete svoji sílu!
Kolo přineslo překvapivé bodové ztráty dalších dosavadních premiantů. Již v sobotu Tachov nechal dva body v Rokycanech a v neděli dopoledne si béčko Táborska nedokázalo doma zcela poradit s klatovským nováčkem. Ovšem pozor, vzpomeňme, co jsme konstatovali po úvodním souboji Slavoje právě s tímto západočeským týmem. Že bude jen otázkou času, kdy se tento manšaft v soutěži aklimatizuje a prokáže svou sílu.
A dalšího nováčka, který sestoupil z 3. ligy, silné a nebezpečné Karlovy Vary Slavoj přivítá v příštím kole v sobotu 1. listopadu již od 14:00 hodin (opraveno 28. října).

Kompletní výsledky 12. kola:
FK Hvězda Cheb - Malše Roudné  0:2 (0:0)
FC Zličín - Sokol Čížová  0:5 (0:3)
1. FC Karlovy Vary - TJ Sušice  4:1 (3:0)
FK Hořovicko - SK Aritma Praha  3:4 (1:2) po penaltách
FC Rokycany - FK Tachov  2:1 (0:0) po penaltách
FC MAS Táborsko B - SK Klatovy 1898  1:0 (0:0) po penaltách (8:7!)
FC Viktoria Mariánské Lázně - SK Senco Doubravka 0:4 (0:3)
FC ZVVZ Milevsko - FK Slavoj Č. Krumlov   5:2 (3:0)

Tabulka po 12. kole:
                                     Z          V        VP       PP        P
1. FC MAS Táborsko B      12         8         3         0         1         37:14         30
2. FK Tachov                   12         9         1         1         1         35:14         30
3. Malše Roudné              12         7         1         3         1         39:19         26
4. Slavoj Č.  Krumlov    12         7        1         1        3          23:16        24
5. SK Senco Doubravka    12         6         2         2         2         23:17         24
6. 1.FC Karlovy Vary        12         6         2         1         3         28:22         23
7. SK Klatovy 1898          12         4         2         2         4         10:11         18
8. FK Hořovicko               12         3         3         2         4         17:18         17
9. Sokol Čížová                12         3         2         2         5        22:31         15
10.FC Zličín                     12         3         1         3         5         20:26         14
11.SK Aritma Praha          12         2         2         3         5         14:24         13
12.FC Rokycany               12         2         3         1         6         10:20         13
13.FK Hvězda Cheb          12         4         0         0         8         14:18         12
14.ZVVZ Milevsko             12         3         0         2         7         20:30         11
15.Mariánské Lázně           12         3         0         1         8         14:27         10
16.TJ Sušice                     12         1         2         1         8         12:31           8

Slavoj vyfasoval na milevské umělce krutou lekci

ZVVZ Milevsko - Slavoj Český Krumlov 5:2 (3:0)

Na milevské umělce, která dostala přednost před ladem ležícím rekonstruovaným trávníkem (slavnostně předaný bude zítra), se Slavoji nedařilo vůbec nic. Milevsko neváhalo a pohodlně si připsalo jasné vítězství a uštědřilo českokrumlovskému týmu krutou lekci. Dosud nejlepší obraně celé soutěže naložilo na cestu pět gólů.

Za chladného a vlezlého počasí přitom zelenobílí vstoupili do utkání aktivněji a již v 11. minutě skončil míč po patičce Rosůlka v síti. Radost však pokazil ofsajdový praporek nad hlavou asistenta rozhodčího, jenž zřejmě „přehlédl“ domácího beka nalepeného na střelci. Po chvíli vzduchotechnici přišli velmi snadno k první brance, když kličky Š. Beránka vystihl Dvořák. Když to vypadalo, že se hosté z úderu otřepou, což naznačili i rychlým atakem dvojice Rosůlek - Svoboda odvráceným v nouzi na roh, přišla druhá rána. Nejdříve sice byl domácí útočník v náběhu o půl kroku kratší než přihrávka spoluhráče, ovšem vzápětí další chyba tentokrát při rozehrávce namazala Komárkovi – 2:0. Obdobný scénář se odehrál i krátce před poločasem. Hlavičku Wagnera domácí odvrátili za již překonaným brankářem z brankové čáry, dělovka Kroupy jen těsně minula pravou tyč. A na druhé straně, jak jinak než zase darovaně po hrubici tentokrát pravé strany, dali domácí Janušem gól do šatny.

Po změně stran se hráči Milevska vůbec nikam netlačili a trpělivě čekali na brejky. Tato taktika jim dokonale vycházela,protože vždy, když to na hřišti začalo vypadat, že by Slavoj ještě mohl s výsledkem něco udělat, výpady do jeho otevřené obrany udržovali poločasový rozdíl. V 50. minutě se odražený míč dostal k Novákovi, který si ho zpracoval a vyslaná dělovka jen těsně minula levou tyč. První úspěch přišel po jeho rohovém centru a hlavičce nepokrytého Dudáka. Po čtyřech minutách domácí střídajícím Bardou zužitkovali vůbec první ohrožení soupeře ve druhé půli. Po faulu na Rosůlka Beránek s přehledem proměnil nařízenou penaltu. Kontaktní gól visel ve vzduchu o osm minut později, ovšem prudký míč nasypaný Rosůkem přes celé vápno si nikdo z jeho spoluhráčů nenašel. Byli to však domácí, kdo po Kuchařově průniku uzavřeli skóre Vodňanským.

Branky: 13. Dvořák, 39. Komárek, 45. Januš, 60. Barda, 80. Vodňanský – 56. Dudák, 64. Beránek (11). ŽK: 0:1. Rozhodčí: Pečenka – Němec, Vrchota. 200 diváků.

Milevsko: Šmitmajer – Fiala, O. Kosobud (29. Barda), Zítek, Vodňanský (89. P. Komárek), J. Komárek, Suchan, Januš, Vakoč, Kuchař, Dvořák (76. Pinc).

Český Krumlov:  Š. Beránek - Kabele, Klivanda, Dudák, Dvořák (46. Houska) – Kroupa, Wagner, Novák, V. Beránek - P. Svoboda, Rosůlek.

Jihočeši byli v sobotu při chuti

Pět zápasů má za sebou již 12. divizní kolo. Dopoledne si zajely pro plný bodový zisk dva jihočeské celky. Čížová v Praze navíc přidělila domácímu Zličínu pět kousků, když hned čtyřikrát se trefil Jakub Rosůlek. Odpolední zápasy přinesly mimo jiné poněkud překvapivou ztrátu dosavadního lídra Tachova. Prohrál po penaltovém rozstřelu na hřišti v poslední době velmi nevýrazných Rokycan. Třetí Slavoj hraje až zítra od 14:30 hodin v Milevsku.