Pod světly na Složišti odehrál Slavoj dobrý zápas

Dynamo České Budějovice juniorka - Slavoj Český Krumlov 1:1 (0:1)
Ve druhém přípravném zápase tohoto roku se dnes večer za umělého osvětlení muži Slavoje rozešli na českobudějovickém Složišti s prvoligovou juniorkou Dynama ČB po spravedlivé remíze. V dresu Slavoje dostali příležitost opět všichni hráči, kteří byli k dispozici, včetně dorostenců.

Hned v úvodu dali mladíkům Dynama na vědomí, že sice mají s míčem méně natrénováno, ale nepřijeli hrát druhé housle. Ve 3. minutě Wagner neproměnil nájezd, když prováhal okamžik k účinné střele, míč mu pak sklouzl a klička z nouze již neměla šanci na úspěch. O dvě minuty později dostal Persán na dlouhou nohu centr Svobody, míč tak jenom tečoval mimo bránu. Domácí ve svém tréninkovém prostředí na kvalitní umělce odpověděli po chybě českokrumlovských borců v rozehrávce závarem, ale Š. Beránek zaúřadoval pozičně a rána ho trefila do těla. Ukázal se ještě jednou, když vytáhl na roh pěknou střelu Horáka. Závěr poločasu patřil opět zelenobílým barvám, v hlavních rolích dvakrát zaúřadovalo osvědčené duo nahrávače Kabeleho a zakončovatele Rosůlka. Ve 43. minutě domácí ještě odolali, ale v samém závěru první pětačtyřicetiminutovky se Rosůlek hlavou nemýlil - 0:1.

Po změně stran prostřídaná a silně omlazená sestava propadla v 50. minutě po autovém vhazování a tečovaná střela Pěnky skončila v síti - 1:1. Oba týmy si pak vypracovaly několik příležitostí, ale žádná nevedla ke gólovému efektu. Vcelku spravedlivou remízu mohl podobně jako v první půli opět v poslední minutě zvrátit na českokrumlovskou stranu Rosůlek, kterého našel Novák po předchozím vymíchání několika protihráčů ve středu hřiště, ale hlavička od země neměla dostatečnou sílu.
Nutno poznamenat, že s ohledem na fázi přípravy mělo utkání svou kvalitu a pro divizní tým Slavoje, který v tréninku míč stále moc nevidí, byl prospěšným herním testem.
V kolektivním  projevu si pochvalu zaslouží zejména stratég Novák, který svým pohybem, technikou a přehledem opanoval po svém nástupu střed hřiště.

Sestavy:
Dynamo ČB:
Coufal (46. Pavelec) - Vít, Podráský, Čadek, Jenne - Hrachovec, Křiváček, J. Held, Horák - Svoboda - Schertler (15. Pěnka). Trenéři R. Otepka, K. Vácha.
Slavoj ČK:
1. poločas: Š. Beránek - Kabele, Klivanda, Dudák, Houska - Žilenko, Wagner, Kroupa, Persán - P. Svoboda, Rosůlek.
2. poločas: Trnka - Čabaj, Klivanda, Kroupa, Kabele - Špát, Novák, Rozkošný, Fatura - P. Svoboda (59. Vnuk), Rosůlek. Trenéři: J. Svoboda, Z. Šváb ml.
Rozhodčí: Tupý

Další utkání sehraje Slavoj již tuto sobotu v 11 hodin v Třeboni s domácí Jiskrou.

Připravil: František Lippl

Slavoj dnes prověří na Složišti juniorka Dynama ČB

Náročný týden rozjeli muži Slavoje. V pondělí a v úterý fyzická příprava a dnes přátelák s prvoligovou juniorkou Dynama České Budějovice. Hraje se od 17.30 hodin na Složišti. Zítra následuje opět trénink a v sobotu od 11 hodin další přípravný zápas tentokrát v Třeboni s předním celkem krajského přeboru domácí Jiskrou.