Slavoj vybojoval historicky první divizní bod v Čížové

Sokol Čížová - Slavoj Český Krumlov 1:0 (0:0) po penaltách
V dohrávce 21. kola, kdy byl zápas odložen, byli úspěšnější domácí. Devadesát minut ani jednomu z aktérů nestačilo dnes na vstřelení gólu, brali tak po bodu a druhý si připsali Čížovští po penaltách 6:5. Férově je třeba uznat, že taková dělba odpovídá celkovému dění na hřišti. I tak je to pro náš tým historicky první divizní bod přivezený z Čížové.

Jako již tradičně ve většině jarních zápasů patřil Slavoji začátek. Opět bez efektu a domácí postupně získávali půdu pod nohama, druhá čtvrtina již byla v jejich moci. Po přestávce hosté opět začali tahat za delší konec, ale také další průběh druhého dějství kopíroval dění z prvního poločasu. Domácí se zase dostávali více k míči, byli aktivnější a jen závěrečný hvizd jim zřejmě zabránil ve skórování.

Už z prvního útoku měl skórovat P. Svoboda, ovšem výtečný centr kapitána V. Beránka poslal hlavou nad břevno. V 6. minutě dostal balón za obranu Kunc, naštěstí pro Slavoj mu však nesedl a Trnka nebezpečí v pohodě zažehnal. Ve 23. minutě se ve skrumáži dostal k míči Rosůlek, ale netrefil bránu. Na druhé straně se o deset minut později Jindřich ocitl sám před vybíhajícím Trnkou a trefil jeho tělo. Aktivita domácích rostla a Moravec po chybě obránce tlačil míč k zadní tyči, ale naštěstí pro hosty tlačil příliš. Potom Trnka prokázal po rohovém kopu svůj postřeh na čáře.

Po změně stran, když se hosté opět chopili taktovky, Kabeleho centr našel Wagnera, jemuž hlavička nevyšla. V 58. minutě zahrávali tři rohy po sobě, každý jinak, ale v konečné fázi stejně, tedy bez efektu. Domácí začali prokazovat větší touhu rozhodnout zápas, Jindřich pádil na Trnku, ale ten si na něho výtečně počkal, po ráně na zadní tyč dalšího borce v zelenobílých čížovských barvách si hosté hluboce oddechli, ale nakonec mohli brát vše. To v 83. minutě P. Svoboda přesně trefil od postranní čáry špičku Wagnerovy kopačky maximálně vytrčené směrem k bráně, ovšem míč šel těsně nad břevno. Ke slovu tak mohly přijít dodatečné penalty, protože ještě v samém závěru zaúřadoval Trnka, jenž si umně pohlídal levou tyč.

Penaltový rozstřel jel jako po másle. Postupně se trefilo všech pět hráčů obou stran (začínal českokrumlovský V. Beránek, dále Brož, Wagner, Kunc, Kabele, Jindřich, Žilenko, Šťastný, Trnka a Rozhoň). Za stavu 5:5 neproměnil Rozkošný a domácí Mariotti poslal dodatečný druh bod do čížovské kabiny. Nerozkoukaný českokrumlovský mladík, na něhož exekuce přišla, když jeho zkušenější kolegové nenašli odvahu, odcházel se sklopenou hlavou. Kubo, hlavu nahoru, jedna penalta neřeší kariéru fotbalisty, kterou máš výborně nastartovanou. To byli jiní borci jiných parametrů, kteří neunesli tíhu v zápasech řešících bytí či nebytí. A svět se nadále točí...

Oboustranně výborně rozhodovali Šlapák - Štrincl, Langmajer. ŽK: 1:1 (Held - M. Svoboda). 100 diváků.
Sestavy:
Čížová: Durov - Held (81. Muller), Bednařík, Brož, Mariotti - Benetka, Rozhoň, Šťastný, Moravec (67. Hora) - Kunc, Jindřich. Trenér Marcel Mácha.
Č. Krumlov: Trnka - Kabele, Klivanda, Dudák, M. Svoboda - Kroupa (71. Persán), Novák, Wagner, V. Beránek - P. Svoboda, Rosůlek (76. Žilenko). Trenér Jiří Svoboda.

Připravil: František Lippl

Velká divizní tlačenice o třetí flek

Kompletní výsledky 21. kola divize A:
11.04.2015    16:30    FK Tachov  -  FK Hořovicko    3:0 (1:0)
11.04.2015    16:30    SK Klatovy 1898  -  Sokol Čížová    4:1 (0:1)
11.04.2015  16:30   FK Slavoj Č. Krumlov  -  SK Aritma Praha    2:1 (1:0)    ZDE
12.04.2015    10:15    Malše Roudné  -  SK Senco Doubravka    1:2 (0:2)
12.04.2015    10:15    FC MAS Táborsko B  -  FK Hvězda Cheb    4:1 (1:0)
12.04.2015    10:30    1. FC Karlovy Vary  -  FC Viktoria Mariánské Lázně    5:0 (2:0)
12.04.2015    16:30    TJ Sušice  -  FC Zličín    3:1 (1:1)
12.04.2015    16:30    FC ZVVZ Milevsko  -  FC Rokycany    2:0 (1:0)

Slavoj nedopustil další penaltový rozstřel

Slavoj Český Krumlov – Aritma Praha 2:1 (1:0)

Českokrumlovský tým po zásluze vybojoval tři body a úspěšně zahájil anglický týden. Potřebný vítězný elixír si již ve středu poveze do Čížové k dohrávce minulého kola a v sobotu dopoledne na pražský Zličín. O výsledku rozhodl kapitán V. Beránek, který chladnokrevně proměnil pokutový kop. O přestávce byl v anketě fanoušků vyhlášen českokrumlovským hráčem měsíce března brankář Š. Beránek.

I tentokrát se zelenobílí ve své tvrzi na Chvalšinské ulici pustili od úvodního hvizdu do soupeře. V hlavní roli ale byl brankář Aritmy Miškovský, jenž opakovaně výtečně četl hru a svým pohybem účinně čelil domácím atakům. Již v 1. minutě se v tísni výborně prosadil Rosůlek, po čtyřech minutách jeho parťák z útoku P. Svoboda a na začátku druhé čtvrthodiny po kombinaci Nováka s P. Svobodou stoper Klivanda – vždy se stejným výsledkem, protože je zpacifikoval strážce pražské svatyně. Na druhé straně se nedal zahanbit Trnka, který tentokrát dostal důvěru, a ve 31. minutě výtečně hasil nepřesnost svých stoperů. Když hráči obou týmů už pomalu mysleli na poločasové občerstvení, dostal se k míči na konci akce, která rozebrala hostující obranu, Rosůlek a otevřel skóre. V samém závěru první půle podržel českokrumlovské akcie Trnka skvělým zákrokem na lajně.

Po změně stran v 54. minutě se naplnilo prověřené pravidlo nedáš-dostaneš. Nejdříve vychytal Rosůlka, který byl na konci pohledné akce, Miškovský a po přenesení hry na druhou polovinu hřiště vyrovnala jarní posila Pražanů vysokánský Müller. Českokrumlovští však nechtěli opakovat penaltový rozstřel z minulého domácího souboje s Doubravkou a snažili se o vítězný úder. A ten přišel v 68. minutě – P. Svoboda se v rychlém ataku dostal před stopera Ambruse, ten ho fauloval a míč si mohl posadit na bílý penaltový puntík kapitán V. Beránek a vzápětí ho poslat do sítě. Ani hosté zdaleka neskládali zbraně, ale jejich radost jim zmařil Trnka, jenž si v 77. minutě výborně pohlídal levou tyč. Domácí již také neposunuli skóre, protože se jim nepodařilo dopravit mezi tyče hlavičku nabíhajícího V. Beránka po centru Kabeleho z přímého kopu, ani šikovný lob P. Svobody.

Branky: 39. Rosůlek, 68. V. Beránek (11) – 54. Müller. Rozhodčí: Simbartl – Jan Cihlář, Špindlerová. ŽK: 2:4 (Rosůlek, Klivanda). 120 diváků.

Sestavy: Český Krumlov: Trnka – Kabele, Dudák, Klivanda, Kroupa – Jakeš (74. Žilenko), Novák (84. Špát), Wagner, V. Beránek – P. Svoboda, Rosůlek (88. M. Svoboda).

Aritma Praha: Miškovský – Komínek, Ambrus, Ksandr (79. Vávra), Pivrnec – Turbák, Hrabák, Rybka, Hulina – Müller, Pánek.