Slavojáci vybojovali první vítězství nové divizní sezony

Slavojáci po dvou porážkách tentokrát do zápasu vlétli a o výsledku rozhodli hned v první čtvrthodině. Tým, který již musel a zejména chtěl, sympatického nováčka dvakrát brankově překonal.

Hosté nastoupili bez zraněného střelce Maryšky, v domácích řadách se po několikaměsíční zdravotní absenci v základu objevil a hodně práce odvedl Wagner. Mimo hru jsou nadále dlouhodobě Klivanda a Dudák.  Zodpovědný přístup a snaha slavojáků  byly zúročeny již v 8. minutě. To kapitán Beránek vypálil a tečovaný míč si našel cestu houštinou těl do sítě Středočechů. Netrvalo dlouho a fanoušci aplaudovali podruhé po přímočaré akci založené Novákem, přes Mravce na hlavičkujícího Wagnera - 2:0. Skvělý moment!

Divizní nováček vzadu dirigovaný hrajícím trenérem Rychlíkem a ve středové řadě se zkušeným exligistou  Dortem poprvé řádně zahrozil na konci první půlhodiny. Po standardce skončila hlavička na tyči a míč následně putoval do náruče Trnky. Další šanci po několika minutách odvrátil Wagner, jenž na poslední chvíli ukradl míč z kopačky pronikajícího útočníka. A do třetice ve 37. minutě bíločerní podnikli rychlý atak Valsou se Šrainem - opět bez gólové tečky. Zelenobílí nelenili a odpověděli stejnou mincí. Po akci dnes opět výtečného Nováka, jenž vybídl pod sebe Wagnera, letěla rána těsně mimo.

Po obrátce hosté byli častěji na míči. Opticky i proto, že tentokrát preferovali technickou kombinaci před dosud většinou ofsajdově končícími kolmicemi za obránce. V 72. minutě domácím notně zatrnulo, když Liška napálil míč do tyče. Domácí akcie pak podržel Trnka zlikvidováním  samostatného náběhu stopera Talůžka, jenž poslední třetinu zápasu operoval na hrotu. Závěr opanovali domácí, pohlídali si dění na hřišti a v 86. minutě mohli Fišerem přidat další branku, ale hosté na poslední chvíli situaci zachránili.

Slavoj Český Krumlov - MFK Dobříš 2:0 (0:0)
Branky: 8. vlastní, 13. Wagner. Rozhodčí: Dobrý - Musil, Opočenský. ŽK: 1:2 (Tůma). Diváků: 158.
Sestavy:
Český Krumlov: Trnka - Matěják, Kabele, Kroupa, Mravec - Persán (73. Tůma), Novák, Wagner (77. Švec), Beránek (90. Hofmann) - Peťule (45. Fišer), Carda (88. Svoboda).
Dobříš: Weber - Pokorný, Talůžek, Rychlík, Liška - Gregor (69. Horáček), Junek (78. Rajnoch), Dort, Šrain - Valsa, Karas (62. Puchmajer).

Připravil: František Lippl

V sobotu dopoledne přijede výborný nováček z Dobříše

Divizní soutěž pokračuje již třetím kolem. V sobotu dopoledne přijede Dobříš, která na rozdíl od našeho týmu vstoupila do sezóny velmi dobře a uhrála čtyři body. Tři přivezla z Rokycan po jasné výhře, doma držela krok s favorizovanými Karlovými Vary a prohrála až v penaltovém rozstřelu. Tón na hřišti udává hrající trenér exligista Jiří Rychlík, hvězdou týmu je další bývalý ligový borec a střelec Filip Dort. Slavojáci mají co napravovat - domácí prohru s Doubravkou a týden starý debakl v Čížové.
wagner
Dobrou zprávou z Čížové byl start Jakuba Wagnera (na snímku Jana Škrleho), který se na trávník vrátil po operaci nohy. Přestože Slavoj hostí nováčka, jednoduché to vůbec nebude a pomoc v hledišti bude samozřejmě vítaná.

Slavoj Český Krumlov - MFK Dobříš, sobota od 10:15 hodin (utkání budou řídit pražští rozhodčí Dobrý-Musil, Opočenský).

Neděle 28. 8. 2016 17:00 TJ Sušice - SK Jankov

Trenér Václav Domin: Musíme se z utkání v Čížové poučit!

K nevydařenému vystoupení Slavoje v Čížové se pro dnešní Českokrumlovský deník vyjádřil trenér Václav Domin:
Domin v Čížové„Chtěli jsme to v Čížové postavit na zkušenosti a vyztužili jsme obranu. Bohužel, právě ti, kteří měli manšaft držet, tak vyhořeli. Dostávali jsme góly po hrubých a hodně laciných chybách. Čížová má velmi kvalitní tým a domácí si s námi dělali, co chtěli. Chvílemi to bylo na ručník. Musíme se ovšem z takového zápasu poučit! Chlapci by si měli uvědomit, že takto se divize prostě hrát nedá. Naši kluci měli hlavy dole, báli se hrát, něco udělat, zatímco soupeř hrál od začátku důrazně a hodně agresivně, tak jak se má. To my nedělali, a proto to dopadlo, jak to dopadlo. A to ještě Trnka, i když jedna branka ze standardky jde na jeho vrub, tak nejméně tři nebo čtyři další tutovky soupeře pochytal…"