Slavojáci si v generálce schovávali góly do divizních mistráků

Divizní tým Slavoje našel na prachatické umělce v domácím mužstvu snaživého protivníka, který využíval každou možnost k rychlým protiútokům. V sobotu odpoledne byli hosté herně lepší, českokrumlovští borci se však předháněli v zahazování i jasných příležitostí a také v pohybu zpět mají ještě rezervy.

Tatran Prachatice - Slavoj Český Krumlov 1:3 (1:2)
Do Prachatic odjeli Slavojáci bez stále zraněných Rosůlka, Špáta a Hrabíka. Od začátku domácí přehrávali, vypracovávali si šance, ale v drtivé většině bez gólového efektu, což by se jim v divizních soubojích mohlo vymstít. Již ve 3. minutě předvedli pěknou akci Dudák s P. Svobodou, ale rána trefila jen nohy gólmana. P. Svoboda byl u koncovky dalšího útoku v 11. minutě, ovšem jeho hlavička šla mimo. Potom zahrozili také domácí Kochmou, jenž si naběhl na hranici vápna a jeho rána našla ruce dobře postaveného gólmana Trnky. O chvíli později jeden z nejagilnějších hráčů Wagner vypálil v tísni vedle brány. Dvacetiminutovku završil kapitán V. Beránek, jenž se prosazoval v těsné blízkosti vyběhnuvšího brankáře, zamířil mezi jeho nohy, ale ten stačil skulinu včas utěsnit. O dvě minuty později nalil míč Novákovi na střed šestnáctky, ten však v jasné pozici mířil těsně vedle. Hosté svou aktivitu zúročili až ve 25. minutě. Míč šel po ose Persán, P. Svoboda ke Kabelemu a po jeho zásahu šajtlí do sítě - 0:1. Ve 31. minutě Kabele centroval na Wagnera a jeho trknutí šlo hodně vedle brány. Z dalšího útoku odcentroval z levé lajny P. Svoboda na Kroupu a ten poslal míč z první po jemné teči do sítě - 0:2. Domácí se zdaleka nevzdávali a vzápětí se vrátili zpět do zápasu. Situaci jim zelenobílí notně usnadnili, když po jednom z rychlých protiútoků po vlastní standardce se nechali přečíslit a Tesař poslal míč s přehledem k tyči - 1:2. Do poločasu hosté stačili zazdít ještě další dvě tutovky. V prvním případě Wagner trestuhodně minul bránu po úniku V. Beránka po křídle a výtečném centru. Obdobně se pak "dařilo" i Klivandovi po standardce, kdy nedokázal míč usměrnit do sítě.

Po změně stran českokrumlovští trenéři prostřídali (jejich domácí kolegové své hráče točili průběžně). Ovšem obrázek z první půle se opakoval. Tentokrát to byl Dudák, který po výborném náběhu nezvládl umístit další výtečný centr Kabeleho, a poté selhal v koncovce i Novák po průniku Wagnera po křídle. Z domácích to byl opět Tesař, jenž se prosadil na vápně a vypálil těsně vedle tyče. Z protiútoku trestali hosté, když Kabeleho roh si našel v náběhu Žilenko a hlavou jistě skóroval. Další branku mohl přidat v závěru zápasu Rozkošný, ale před gólmanem prováhal správný okamžik ke střele.

Branky: 34. Tesař - 25. Kabele, 32. Kroupa, 68. Žilenko. Rozhodčí: Babka.
Sestavy:
Prachatice: Suchý - Vávra, Mádl, Škopek, Žurek - Kochma, Hovorka, Kubát, Tesař - Mikeš, Málek. Střídali Ryšánek, Tesárek, Jabnoušek, Šupík, Puchinger, Králik. Trenér: Bajčík.
Český Krumlov: Trnka (46. Š. Beránek) - Kabele, Klivanda, Dudák, Dvořák (46. Houska) - Kroupa (46. Rozkošný), Wagner, Novák, Persán (46. Žilenko) - V. Beránek, P. Svoboda (60. Fatura). Trenéři: Svoboda, Šváb ml.

Připravil: František Lippl

Slavoj hraje generálku v sobotu od 14:30 v Prachaticích

Poslední přípravný zápas před zahájením jarní části divizní skupiny A sehraje Slavoj na hřišti již tradičního partnera v těchto fázích sezony. Zahájení generálky je v sobotu odpoledne od 14:30 hodin. Kádr k zápasu by měl být již kompletnější, marodi a zranění hráči se postupně vrací do tréninku.

Sobota 28. února od 14:30 hodin: FK Tatran Prachatice (čtvrtý tým v KP) - Slavoj Český Krumlov

Již za týden v sobotu 7. března je na programu první jarní divizní kolo. Slavoj zajíždí do Klatov, začátek je stanovený na 14:30 hodin.

Sumář střelců:
6 Rosůlek, 2 Žilenko, 2 P. Svoboda, 2 V. Beránek, 1 Kroupa, Houska, Dudák, Klivanda.

Trenéru Vavrochovi došla v Čížové trpělivost, u divizního týmu skončil

Tradiční čížovské anabáze s kádrem před každou půlsezónou již dále neakceptoval dosavadní trenér Jaroslav Vavroch. Zkušenému kouči, jenž se loni před podzimní částí sezony nechal přesvědčit, aby u týmu, který se rodil těžce a v průběhu mistrovských bojů, zůstal, již došla trpělivost. Poslední kapkou se stalo sobotní faux pas, kdy Čížová bez omluvy nedorazila k turnajovému zápasu na Hluboké. Jak potvrdil pan Vavroch serveru Jihočeský fotbal, v sobotu z funkce odstoupil. Jeho nástupcem bude dlouholetý příbramský plejer Marcel MÁCHA (235 ligových startů). Tento 45letý obránce se v zimě objevil v Čížové jako hrající asistent trenéra a dnes by již měl vést trénink (sluší se dodat, bude-li mít k dispozici nějaké hráče - trenéru Vavrochovi se na prvním zimním tréninku přihlásili 3, slovy tři borci!).

Čížová je tak čtvrtým ze soupeřů Slavoje v divizní skupině A, kde trenérskou taktovku třímá nový muž. Hvězdu Cheb nově vede dlouholetý chebský trenér Jiří VAŇURA. Mužstvo převzal před zahájením zimní přípravy s asistentem chebským patriotem a až do podzimního zranění aktivním hráčem Radkem Čížkem. Nahradil Milana Koloucha.

Kormidlem divizního Milevska nově otáčí osmadvacetiletý ambiciozní trenér Karel SYROVÁTKA ml. Ten dosud seděl na trenérské lavičcce po podzimu sedmého celku áčkové skupiny I. A třídy Bernartic. Dosavadní kouč Jiří Hadáček by společně se stále aktivním hráčem Ondřejem Kosobudem měli působit ve funkci asistentů.

U nováčka SK Klatovy 1898 skončil po podzimu provizorní trenér Karel Krejčí, kterého nahradil Milan DEJMEK. Ten se do divize vrací po více než pěti letech od předního celku krajského přeboru Vejprnic.