Máte příležitost vybrat Hráče měsíce března!

Dnes začíná na webu FK Slavoj ČK zcela nová anketa fanoušků českokrumlovského Slavoje nazvaná Hráč měsíce. První kolo se bude týkat března, v němž náš divizní tým odehrál čtyři mistrovské zápasy. Trenéři J. Svoboda a Z. Šváb ml. nominovali do ankety trojici hráčů, kteří se podle jejich názoru nejvíce prosadili a byli pro tým nejužitečnější. V abecedním pořadí jsou tak nominováni:

Štefan Beránek - brankář

Václav Beránek - záložník
Václav Novák - záložník

Je pouze na vás, kterému z těchto hráčů přidělíte v anketě umístěné v záhlaví našeho webu svůj hlas. Základním pravidlem je možnost udělit hlas z jedné IP adresy jedenkrát za 48 hodin.Hlasování začíná ihned po zveřejnění na webových stránkách. Uzávěrka hlasování ankety Hráč měsíce března je v úterý 7. dubna v 18 hodin. Hráč, který od vás dostane nejvíce bodů, bude vyhlášen v průběhu domácího zápasu Slavoj Český Krumlov - Aritma Praha v sobotu 11. dubna.

Připravil: František Lippl

Před velikonočním kolem je velká tlačenice o 4. místo

Již čtvrté kolo po zimní přestávce se ani tentokrát nehrálo za jarního počasí. Na Slavoji ale čekal na soupeře bojující v těsném závěsu o průběžné čtvrté místo výtečný trávník. Škoda, že našim borcům, kteří výborně začali, se nepodařilo zužitkovat další skvělé příležitosti a po remíze podlehli Doubravce po penaltovém rozstřelu. Tím se SENCO na Slavoj dotáhlo a držíme 4. pozici jen zásluhou lepšího skóre. Navíc na dostřel jsou Karlovy Vary a na zaváhání čekají další kluby!
Všchny tři vedoucí týmy bodovaly naplno, vzadu se v boji o holé bytí opět nadechlo Milevsko nedělní výhrou nad Zličínem. V sobotu zajíždíme do nevyzpytatelné Čížové, která dnes prohrála v Sušici.

Kompletní výsledky 19. kola divize A:
FK Hvězda Cheb - FC Rokycany  4:2 (2:2)
1. FC Karlovy Vary - SK Aritma Praha  3:1 (1:1)
Malše Roudné - FK Hořovicko 2:1 (2:1)
SK Klatovy 1898  - FK Tachov 0:2 (0:1)
FK Slavoj Č. Krumlov - SK Senco Doubravka 1:2 (1:1) po penaltách  ZDE
FC MAS Táborsko B - FC Viktoria Mariánské Lázně  4:1 (1:1)

Slavoj Český Krumlov – SENCO Doubravka  1:2 (1:1) po penaltách
Kdo v sobotu odpoledne očekával pohledný divizní fotbal od týmů z popředí tabulky, odcházel zklamaný. Domácí na soupeře vletěli a od samého začátku mu nedali dýchat. V osmé minutě otevřeli skóre, po dalších dvou minutách mohli ještě přidat další dva zápisy, ale pak už úřadovalo účinné, i když divácky nepohledné, presování soupeřem. Taktika hostům vyšla, dokázali srovnat a v penaltovém rozstřelu si na cestu přibalit ještě druhý bod.

Slavoj bez nemocného stopera Klivandy, zato již s uzdraveným Rosůlkem v základu, skóroval krátce po svém třetím rohu už v 8. minutě. Byl to právě Rosůlek, jenž si skvěle zpracoval nepříjemný míč a s velkým přehledem ho poslal přesně k tyči. Pak ale dvakrát po sobě neproměnil výborné příležitosti P. Svoboda a na domácí kopačky se pod tlakem soupeře postupně začaly vkrádat nepřesnosti v kombinaci se zbytečnými ztrátami balónů. Další výborný moment přinesla 33. minuta a Kabeleho pravačka mířicí přesně k tyči. Radost zelenobílým zkazil skvělý zákrok v zápase výborného brankáře Bouzka. Zahanbit se nedal ani jeho protějšek Š. Beránek, který opakovaně s přehledem ovládal své vápno. Ovšem v 35. minutě mu nedal šanci hlavičkující Novák po centru z přímého kopu – 1:1.

Krátce po změně stran plzeňští hráči mohli posílit své akcie, ovšem jinak výtečný mladíček Brabec pádící sám na bránu nevyzrál na Š. Beránka. Smolnou pětiminutovku si poté vybral do posledního dechu bojující Rosůlek. Nejprve mu pokus o přehození vyškrábl Bouzek, pak jeho hlavička po rohu šla těsně nad břevno a vše završil dělovkou, která skončila pouze rohem. Stejně tak dopadla Wagnerova střela. V 76. minutě si Českokrumlovští řádně oddechli, když Sýs nedoskočil míč letící v těsné blízkosti malého vápna.

Deset minut před koncem se domácí velmi zlobili na arbitra zápasu, který ocenil zákrok Knakala na Rosůlka, jenž si kolem něho píchl míč a pádil by sám na bránu, pouze žlutou kartou. V 87. minutě mohl rozhodnout Kabele, ale jeho přesný trestňák výtečně vytlačil na roh brankář Bouzek.

Nezdar domácích pokračoval i v penaltovém rozstřelu. První tři exekutoři (V. Beránek, Dvořák a Wagner neproměnili), zatímco hosté se trefili dvakrát. Střídající navrátilec Babouček sice snížil na 1:2, ale devatenáctiletý Brabec prokázal chladnou hlavu a s přehledem rozhodl o druhém bodu směřujícím do Plzně.

Branky: 8. Rosůlek – 35. Novák, rozhodující penalta Brabec.
Rozhodčí: Petřík – Musil, Hrkal. ŽK: 2:3 (P. Svoboda, Dvořák). 205 diváků.
Sestavy:
Český Krumlov: Š. Beránek – Kabele, Kroupa, Dudák, Dvořák – Persán (36. Jakeš), Wagner, Novák, V. Beránek – P. Svoboda (89. Babouček), Rosůlek.
Doubravka: Bouzek – Krejčí, Knakal, Novák, Chvojka (84. Kadlec) – Filipec (54. Zajíček), Tříska, Brabec, Sýs – Kuťák, Švec.