Po dvou domácích zápasech v řadě nyní do Čížové

Kompletní výsledky 23. kola divize A:
Malše Roudné - Sedlčany 9:0 (5:0)
150 diváků
Branky: 12. Kössl Patrik, 20. Jasanský Martin, 28. Píša Jakub, 31. Kössl Patrik, 39. Píša Jakub, 71. Jasanský Martin, 72. Jasanský Martin, 79. Jasanský Martin, 90. Jasanský Martin
Motorlet Praha - Aritma Praha 2:1 po pen. (0:0)
110 diváků
Branky: 84. Čácha Martin - 57. Bogár Igor
Doubravka - Čížová 2:3 po pen. (1:1)
Branky: 10. Ungr Milan, 70. Morávek Petr - 41. Jirouš Martin, 76. Jirouš Martin (pen.)
158 diváků
Branky: 45. Carda Jiří - 35. Zítek Vojtěch, 53. Kaufman Luděk (pen.), 61. Hájek Daniel

Deset minut pečetilo první jarní porážku Slavoje

Až v osmém jarním vystoupení našli slavojáci svého mistra. Dnes před obědem byl nad jejich síly premiant soutěže Hořovicko. To dokázalo na jaře vůbec poprvé vyhrát venku. Sportovně je třeba uznat, že zaslouženě. Hořovičtí byli fotbalovější a dokázali neomylně realizovat své příležitosti. Slavojáci svým přístupem přispěli k úrovni zápasu, ale na dva slepené góly po svých zaváháních již nedokázali reagovat.

Po počátečním oťukávání se soupeři trpělivě snažili donutit protivníka k chybám. Byli to však domácí, kteří hosty častěji přetlačili a stříleli na bránu. Již ve 13. minutě Novák poprvé vyzkoušel gólmana u bližší tyče. Přestože Středočeši častěji drželi míč, domácí mohli jít do vedení P. Svobodou ve 34. minutě. Ovšem ten našel připraveného brankáře a naopak z protiútoku byl posledním u míče dosud jedenáctigólový Zítek a nebyl pro něho žádný problém uklidit míč do sítě. Byla to vůbec první střela hostů a hned je poslala do vedení.

Naši borci se však v žádném případě nepoložili a ve 41. minutě se mohli radovat. To by však tísněný P. Svoboda musel zúročit vybídnutí Kabeleho do brejku jinak než střelou mimo bránu. Těsně před koncem poločasu ale Slavoj stihl vyrovnat. Nejdříve Kabeleho rána z první šla nad brankovou konstrukci a o minutu později přece jenom zúročili svou jasnou střeleckou převahu brankou dnes výborného Cardy - 1:1.

Výsledek se zlomil mezi 53. a 62. minutou. Hořovičtí se nejdříve nenechali rozhodit Wagnerovým centrem od postranní čáry, jenž se stočil pod břevno, a Herco ho vytěsnil na roh. Potom kolmice na Zítka vyústila ve srážku ve vápně Trnky se snajprem soupeře a nařízenou penaltu chladnokrevně proměnil zkušený Kaufman. Následně Carda, jemuž míč do gólovky sklepl Wagner, neuspěl a hosté trestali. Další jejich bombarďák Hájek si připsal svou již 13. branku v sezoně po nedorozumění Trnky s Mravcem. Přestože Slavoj po vystřídání v 69. minutě hrál jen na tři obránce, k šancím natož gólům již neměl spíše psychické síly. Hořovičtí si své premiérové jarní vítězství venku zkušeně pohlídali.

Slavoj Český Krumlov – Hořovicko 1:3 (1:1)

Branky: 45. Carda - 35. Zítek, 53. Kaufman (11), 62. Hájek. Rozhodčí: Machýček - Štefan, Hasíková. Delegát: Rauch. ŽK: 3:1 (Wagner, Trnka, Kabele). Diváků: 158.

Český Krumlov: Trnka - Kabele, Dudák, M. Svoboda (69. Grznárik), Mravec - Kroupa, Novák, Wagner, V. Beránek (69. Persán) - P. Svoboda, Carda (81. Jakeš).

Hořovicko: Herco - Bežó, Kaufman, Vaníček, Petržílka - Vrabec (88. Štěpnička), Mojdl, Nademlejnský (84. Zítka), Rampa - Zítek (79. Březina), Hájek (79. Srp).

Připravil: František Lippl

Nic lepšího v jarní divizi do Krumlova nepřijede. V sobotu v 10:15 Slavoj - Hořovicko!!!

Jarní vítězná jízda slavojáků má před sebou v sobotu již osmou překážku. Tentokrát se do cesty našich borců postaví aktuální lídr divizní tabulky Hořovicko. To v minulém kole doma porazilo třetí Karlovy Vary 2:0 a na hřiště v areálu na Chvalšinské silnici odjíždí s neskrývanými ambicemi. Choutky Středočechů potvrzuje i vyjádření Daniela Hájka, forvarda modrobílých, jenž před týdnem během dvou minut jeden gól dal a druhý padl z penalty po faulu na něho, v Berounském deníku: "Určitě chceme vyhrát za tři body. I když to bude těžké, tak věřím, že budeme hrát jako s Vary a dokážeme vyhrát. Připravovat se budeme jako vždycky. Kvalitní trénink a soustředěnost na zápas s Krumlovem."

Slavojáci, kteří před týdnem zdolali po penaltách výtečnou Doubravku 2:1, však strach nemají. Uvědomují si sílu soupeře, ale současně i své vlastní kvality. Ostatně oba soupeři se hodně znají a trenéři Jiří Svoboda a Petr "Béďa" Vrabec jen těžko jeden druhého něčím zaskočí.

FK Slavoj Český Krumlov - FK Hořovicko, sobota od 10:15 hodin (utkání budou řídit středočeští rozhodčí Machýček - Štefan a Hasíková).