Slavoj po 6. kole poskočil do první poloviny tabulky

Ohlédnutí za šestým kolem divizní skupiny A:

Druhé vítězství v řadě navíc opět s vlastním čistým kontem dosáhli hráči Slavoje v sobotu v poledne na umělce pražské Aritmy. Za pěkného počasí rozhodli o výsledku již v prvním poločase. Ačkoli domácí v druhém dějství posílili ofenzivu, Slavoj skvěle dirigovaný Klivandou a s výtečným Š. Beránkem v zádech bez problémů odolal a sám si vypracoval množství gólových šancí. Pokud si brankové vyjádření některých z nich schovali do dalšího klání s pražským týmem tentokrát Zličínem již v sobotu od 16.30 hodin v Českém Krumlově, je to další důvod, proč být u toho. Jste zváni! Do tohoto zápasu vstoupí již s aktivním skórem a lichotivou vizitkou sedmého týmu divizní skupiny A. V soutěži již není žádný tým bez prohry, když svého kata našla také táborská rezerva v Chebu, kde v každém poločase inkasovala po brance a sama neuspěla ani jednou. Vůbec první bodík v sezoně vybojovalo Milevsko v Rokycanech. Ty jsou zatím velkou raritou - pouhé dva vstřelené góly (a současně jenom tři obdržené) v šesti zápasech jim přinesly celkem osm bodů!!! Prvním klubem, který sáhl ke změně na trenérském postu, jsou SK Klatovy 1898. V týdnu odstoupil dosavadní kouč Jiří Jakš a na jeho místo se prozatímně postavil trenérský mág Karel Krejčí, jenž si tak ke svému současnému působení v plzeňské oblastní soutěži přibral ještě dočasnou druhou směnu. Během dvou týdnů chtějí v klubu najít definitivní náhradu.

Kompletní výsledky 6. kola:
SK Aritma Praha  -  FK Slavoj Č. Krumlov  0:2 (0:1)   ZDE
FK Hvězda Cheb  -  FC MAS Táborsko B  2:0 (1:0)
FC Zličín  -  TJ Sušice  1:2 (0:0)  po penaltách
FC Viktoria Mariánské Lázně  -  1. FC Karlovy Vary  1:4 (1:2)
FK Hořovicko  -  FK Tachov   1:2 (0:0)
Sokol Čížová  -  SK Klatovy 1898  1:2 (0:0) po penaltách
SK Senco Doubravka  -  Malše Roudné  2:4 (1:1)

8. FK Hořovicko              6       2       2      0      2       6:6       10
9. FC Zličín                     6       2       1      1     2      13:12      9
10.FC Rokycany              6       1       2      1     2        2:3       8
11.SK Aritma Praha         6       2       0      1      3      7:10       7
12.FC Mariánské Lázně    6       2       0      1      3      8:14       7
13.Sokol Čížová              6       2       0      1      3     11:18      7
14.SK Klatovy 1898         6       0       2      1      3       4:10      5
15.TJ Sušice                   6       0       1       1      4      5:16       3

Slavoj veze z pražské umělky tři body

SK Aritma Praha - Slavoj Český Krumlov 0:2 (0:2)
Utkání se hrálo na umělce, přestože v Praze, na rozdíl od jižních Čech, bylo sucho a teplo. Aritma však má tento povrch hlášený jako své hlavní hřiště, a tak Jihočechům nezbylo než se přizpůsobit. Nutno zdůraznit, že jim to ani moc dlouho netrvalo a svou fotbalovostí podpořenou bojovností a nasazením si zcela po zásluze odvezli všechny tři body  - navíc již druhý zápas v řadě s nulou vzadu.

Hosté o sobě dali vědět od začátku a první nebezpečné střelecké pokusy vypálili oba útočníci. Nejdříve Svobodova rána skončila po teči rohem, po čase Rosůlek z první netrefil míč přesně. První brance předcházela výborná práce V. Beránka u levé lajny, který našel Svobodu, a domácí si pomohli ve vápně faulem. Míč si na puntík postavil V. Beránek a nekompromisně ho napálil do sítě. Domácí se dostali k první vážnější akci kolem českokrumlovské šestnáctky až ve 21. minutě. To Moravec po sérii chyb fotbalistů Slavoje vypálil po zemi těsně vedle pravé tyče. Hosté zahrozili krásnou akcí na tři doteky po ose Š. Beránek, Svoboda, Rosůlek a ten bez zaváhání zamířil mezi tyče, avšak gólman vykryl úhel. Jak se později ukázalo, chleba se zřejmě lámal ve 32. minutě. Hrubice Jihočechů ve středu hřiště pustila do sóla kapitána Hrabáka, ale také v tomto zápase výtečný Š. Beránek ho vychytal. Do konce poločasu se ještě dvakrát předvedl Dvořák. Nejdříve jeho centr našel Baboučka, ale ten v rozhodujícím momentu na gumě uklouzl. Zato druhý Dvořákův kříž si Rosůlek zpracoval, uvolnil se a s hlavou nahoře zamířil k zadní tyči – 2:0.

Po přestávce domácí vystřídali, přeskupili řady – vzadu postupně začali hrát na tři a i dopředu vyslali na poslední půlhodinu tři hroty. Dostávali se k míči častěji než v prvním poločase, ale případné náznaky šancí končily jejich neschopností trefit branku. Navíc loženku Turbáka zmařil Š. Beránek a další tutová hlavička pár metrů od brankové čáry skončila vedle. Hosté se nezatáhli, ale naopak soupeře stále zaměstnávali. Náběh Nováka ztroskotal na brankáři, Rosůlek si zatáhl míč na střed, ale také mířil na figuru domácího strážce, střídající Peťule prováhal dvě příležitosti a Novákův trestňák zazvonil na břevně.

Branky: 19. Beránek (11), 44. Rosůlek. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK 2:3 (Hrabák, Komínek – Dudák, Wagner, Svoboda).
Sestavy:
Aritma Praha: K. Diviš – Weiss (46. Obusanya), Komínek, Brabec (59. Bogár), Moravec – Turbák, Ambrus, Pivrnec, F. Diviš – Hrabák, Krejcar (78. Komárek).
Slavoj Č. Krumlov: Š. Beránek -  Kabele, Klivanda, Dudák, Dvořák – Babouček (68. Špát), Novák, Wagner, V. Beránek (86. Jakeš) – P. Svoboda (82. Peťule), Rosůlek (89. Houska).