Slavoj nezlomil západočeské nezdary ani tentokrát

Ohlédnutí za 4. kolem divizní skupiny A:
Slavoj podruhé za sebou odevzdal všechny body soupeři. Tentokrát v Plzni, ale i podle fanoušků týmu Senco Doubravka si zasloužil nejméně bod především za výkon ve druhém poločase. Slavoj se musel již podruhé obejít bez Wagnera, zranění nepustilo ani do nominace například Š. Beránka, Hrabíka, Žilenka, Peťuleho, necestoval již Mertl, který v týdnu odešel na hostování do Olešníku. Suverénní je nadále Tachov, prohru stále neokusilo Senco (duely s oběma týmy již mají slavojáci za sebou) a také rezerva Táborska. Její hráči většinou notně podpoření kolegy z druholigového áčka nasázeli soupeřům ve čtyřech zápasech 18 branek! Nadále nebodovalo Milevsko, tentokrát nakoupilo půltucet na Zličíně. V příštím kole přijede v sobotu od 17 hodin do Českého Krumlova tradiční jihočeský rival Čížová. Ta v sobotu přejela Sušici, když sám Jakub Rosůlek nasázel čtyři branky. A jeho souboj se svým dvojčetem Jindřichem hájícím barvy Slavoje je jedním z mnoha důvodů, proč v sobotu v 17 hodin zasednout na tribunu českokrumlovského stadionu a povzbudit hráče Slavoje. Jste zváni!

Kompletní výsledky 4. kola:
SK Aritma Praha   - 1. FC Karlovy Vary   1:2 (0:1)
FC Zličín - FC ZVVZ Milevsko    6:0 (1:0)
FC Viktoria Mariánské Lázně - FC MAS Táborsko B    0:3 (0:2)
FK Hořovicko - Malše Roudné    2:1 (1:1)
Sokol Čížová - TJ Sušice    5:1 (0:0)
SK Senco Doubravka - FK Slavoj Č. Krumlov 3:1 (2:1)
FK Tachov - SK Klatovy 1898    3:0 (1:0)
FC Rokycany - FK Hvězda Cheb    0:2 (0:0)

Tabulka po 4. kole:
                                              Z     V     VP     PP     P
1. FK Tachov                            4     4      0       0      0    11:2    12
2. FC MAS Táborsko B               4     3      1       0      0    18:5    11
3. FK Hvězda Cheb                    4     3      0       0      1    10:4     9
4. SK Senco Doubravka             4     2      1       1      0     7:3      9
5. 1.FC Karlovy Vary                 4     2       1       0      1     8:4      8
6. FK Hořovicko                        4     1       2       0      1    3:4       7
7. FC Zličín                              4     2       0       0      2   10:9       6
8. FC Rokycany                        4     1      1       1      1     2:2       6
9. Sokol Čížová                        4     2      0       0       2   10:14     6
10.Malše Roudné                      4     1      0       2       1     8:5       5
11.FK Slavoj Český Krumlov 4     1      1      0       2    4:8       5
12.SK Aritma Praha                  4     1       0      1       2     5:7       4
13.FC Viktoria Mariánské Lázně  4     1       0      1       2     3:8       4
14.SK Klatovy 1898                  4     0      1       1       2     2:6       3
15.TJ Sušice                             4    0       0      1       3     3:13      1
16.FC ZVVZ Milevsko                4     0       0      0       4    3:13      0

Slavoj si zasloužil bodovat, ale odjel s prázdnou

Senco Doubravka - Slavoj Český Krumlov 3:1 (2:1)
Slavoj svým zbytečně ustrašeným výkonem v první půli posadil domácí na koně. Po změně stran se obraz hry změnil, hosté soupeře zatlačili a gól opakovaně visel ve vzduchu. Nakonec padl, ale bohužel pro Slavoj do jeho sítě. Fotbal skutečně nemá logiku!
Co však neomylně platilo i v tomto duelu obou již tradičních rivalů, trefil se jako vždy Ferenc Róth. Maďarský exligista mohl otevřít skóre již ve 4. minutě, to ale ještě selhal a v tutové pozici těsně minul bránu. Vše si vynahradil v 18. minutě. Domácí se se dlouho neradovali. Rosůlek po spolupráci se Svobodou, který vhazoval aut, přelstili gólmana a hlavička skončila v síti. Doubravka však do poločasu ještě jednou zužitkovala svou mírnou převahu tentokrát Petrželkou, který zůstal jako sám voják v poli na hranici šestnáctky a jeho střela zapadla do brány.

Po přestávce se Slavoj chopil iniciativy a až na tři momenty se hrálo na polovině Doubravky. V 53. minutě hosté zažehnali nebezpečí po trestňáku nařízeném deset metrů od branky za Trnkovu ruku po nešťastném kopu spoluhráče. Po čtvrthodině Trnka vychytal Rótha, který se již tradičně 40 minut po hřišti jen potuloval, ale tentokrát se dostal k míči a už to hořelo. Českokrumlovští byli jinak stále u míče, jejich herní převaha ještě akcelerovala po zapojení Kroupy, který se postavil na stopera a Klivanda mohl posílit ofenzívu. Z českokrumlovských příležitostí stojí za připomenutí především Dudákovu rána, kterou brankář s obtížemi vyrazil, dorážka Rosůlka na dlouhou nohu se pak nezdařila. Pumelice vyslaná P. Svobodou rozezvučela břevno. Dvě minuty před koncem se domácí z ničeho nic dostali potřetí za poločas k dosahu českokrumlovské brány a Petrželka definitivně pojistil tři body.

Branky: 18. Róth, 30. a 89. Petrželka – 20. Rosůlek.
Rozhodčí: Brda – Matějček, Machýček. ŽK 3:2 (37. Krejčí, 66. Chvojka, 88. Róth – 18. Kabele, 68. Babouček).

Sestavy:
Doubravka: Bouzek – Hošťálek, Vonášek, Novák, Chvojka – Petrželka (90. Hlavsa), Krejčí (46. Švec), Tříska (63. Brabec), Sýs – Róth (90. Fiala), Vyleta (84. Ungr).
Český Krumlov: Trnka – Kabele, Klivanda, Dudák, Dvořák – Babouček, Novák, Jakeš (69. Kroupa), Beránek – P. Svoboda, Rosůlek.