Tuto sobotu od 17 hodin generálka Slavoj ČK - Jankov

Na minutu přesně týden před zahájením nového divizního ročníku otestuje své možnosti Slavoj Český Krumlov. Již tradičním soupeřem ve vrcholné části přípravy mu bude přední tým krajského přeboru SK Jankov (letos skončil na 5. místě). Přijměte pozvání na toto utkání, které má výkop již tuto sobotu 2. srpna v 17 hodin na českokrumlovském trávníku.

Připravil: František Lippl

Také divizní Sušice vyměnila trenéra

Dalším týmem divizní skupiny A, který povede do sezony 2014-2015 nový trenér, je TJ Sušice. Žezla se zde ujal Jaroslav Voříšek, který je velmi dobře známý ze svého působení na jihu Čech. Tento bývalý fotbalista trénoval například také divizní Strakonice a ligový dorost Písku. U týmu vystřídal Jana Staňka.Ten mu společně s Pavlem Hrubcem v přípravě pomáhá.
Sušice je v létě již pátým klubem divizní skupiny A, kde mají nového trenéra. Čížová povolala do svých služeb velezkušeného Jaroslava Vavrocha, v Milevsku se na post hlavního trenéra posunul dosavadní asistent Jiří Hadáček, ve Zličíně angažovali Jiřího "Němej" Němce a v Hořovicku nastoupil Petr "Béďa" Vrabec.

Slavoj nastřílel přípravný půltucet

Český Krumlov - Prachatice 6:1 (3:0)
Slavoj proložil tréninkový objem tohoto týdne herní přípravou s 12. celkem posledního ročníku krajského přeboru. Fotbalovější domácí svého snaživého soupeře na výborném trávníku a za pěkného počasí přehráli a přestříleli. Trenéři Svoboda a Šváb prostřídali dvě poločasové jedenáctky a další tři hráči ve druhé půli ještě střídali.
Zelení otevřeli skóre v 10. minutě, když precizní kolmici Nováka s přehledem zužitkoval Rosůlek. V závěru poločasu přišla další lahůdka. Rozkošného centr od postranní lajny našel hlavu Wagnera a ten umístil míč k tyči - 2:0. Třetí branku přidal vzápětí Kabele z penalty nařízené za faul na aktivního Rozkošného.
Další tři góly přidala po přestávce bílá sestava. V 69. minutě byl ve vápně faulovaný Babouček a sám proměnil další penaltu - 4:0. O dvě minuty později domácí obrana nechala zcela volného Tesárka a ten vstřelil čestný úspěch hostů - 4:1. V 78. minutě se Carda výborně zorientoval v šestnáctce, dal pod sebe Špátovi, který míč uklidil do sítě - 5:1. Čtyři minuty před koncem uzavřel skóre Jakeš, jehož výborně našel z první od postranní lajny Houska. Soupeři se dohodli, že závěr utkání obstará penaltový rozstřel. Skončil nerozhodně 2:2 (Mertl, P. Svoboda - Moravec, Kubát (neproměnili Carda, Špát, Pils - Brož, Škopek, Kralik).
Sestavy:
Český Krumlov:
1. poločas: Trnka - Kabele, Klivanda, Dudák, Dvořák - Rozkošný, Kroupa, Novák, Wagner - V. Beránek, Rosůlek.
2. poločas: Š. Beránek - Adamíček, P. Svoboda, Pils, Houska - Persán, Špát, Mertl, Podskalský - Carda, Grznárik (střídali Babouček, Zatloukal, Jakeš)
Prachatice: Suchý - Škopek, Mádl, Brož, Ryšánek - Lašák, Kubát, Hovorka, Moravec, Janoušek - Tesárek (střídali Miesbauer, Kralik a Pochinger).

V neděli v 17 hodin hraje Slavoj předkolo Poháru FAČR v Dražicích.