V sobotu dopoledne Slavoj hraje doma se Ševětínem

V sobotu od 10:15 hodin se náš divizní tým představí v přípravě poprvé doma. Soupeřem bude nováček krajského přeboru SK Ševětín.
Tento klub založený v roce 1933, který stejně jako slavojáci vyznává zelenobílé barvy, dosáhl v uplynulé sezoně svého historického maxima postupem do nejvyšší krajské soutěže. A to ještě před rokem se rval o body pouze v I. B třídě. Pod tímto obdivuhodným rozmachem je podepsán náročný trenér Jiří Orlíček. V minulém víkendu s týmem zvítězil na domácím turnaji, když ve finále Ševětínští přejeli Čtyři Dvory 4:0.

Připravil: František Lippl

I když slavojáci prohráli, po týdnu ukázali velký herní pokrok

Dynamo České Budějovice U21 - Slavoj Český Krumlov 3:2 (2:0)
Domácí juniorka nastoupila do dnešní dopolední generálky na start své ligové soutěže v plné zbroji. Slavojáci již měli k dispozici některé ze zkušenějších borců, kteří v týden starém prvním střetnutí obou soupeřů na turnaji v Soběslavi absentovali.

Zápas ale začal jako jeho dokonalá kopie. Hned v 1. minutě juniorka potáhla akci po pravé lajně a centr Krejčího uklidil nekompromisně do sítě Fišer - 1:0. Svou převahu ligoví mladíci potvrdili po čtvrhodině hry druhou brankou. Tentokrát zaútočili Krejčím po levém křídle, ten stopera poslal na zadek a s velkým přehledem umístil míč k zadní tyči - 2:0. A nebýt vynikajícího Trnky v brance, který, jak přiznal, se ve své dosavadní kariéře nikdy tak nezpotil jako tentokrát na Složišti, a zlikvidoval nejméně pět tutovek soupeře, mohlo být skóre mnohem vyšší.

Naši kluci inspirováni Trnkou a pod dirigentskou taktovkou Nováka, jemuž výtečně sekundoval znovuobjevený slavoják Fišer, však zvedli hlavy a zejména po přestávce s přibývajícím časem a po prostřídání obou mužstev měli více ze hry. V 57. minutě vrátil mladý tým do zápasu zkušený Peťule, ovšem domácí zareagovali po neposouzené ofsajdové situaci gólem Hüttnera - 3:1.

Podruhé se slavojáci dotáhli na rozdíl jedné branky v 76. minutě. To dnes výborný Fišer individuáně připravil míč pro Štrbačku a ten nezaváhal - 3:2. Vyrovnání viselo ve vzduchu, ale juniorka si vítěznou generálku již nenechala vzít.

Branky: 1. Fišer, 25. Krejčí, 65. Hüttner - 57. Peťule, 76. Štrbačka. Rozhodčí: Peterka.
Sestavy:
Slavoj ČK: Trnka (71. Votýpka) - Beránek (70. Strapek), Kroupa, Peroutka, Švec (46. Štrbačka) - Fišer, Novák, Tůma (46. Sekyra), Persán - Carda (30. Hofmann, 71. Smolík), Peťule (63. Grznárik).
Dynamo ČB U21: Rotbauer - Škoda, Frnoch, Tomášek, Blažek - Kubata - Krejčí, Křiváček, Švantner, Kadlec - Fišer. Střídali Tušer, Collin, Hüttner, Vít, Rotenborn.

Trenér Václav Domin: "Mužstvo se dává dohromady. Postupně jsme byli rovnocenným soupeřem, tým se stmelil a začal fungovat. Kluci v dnešním horku a v této části své přípravy odvedli dobrý výkon. Jsem rád, že tam zapadli mladí kluci, kteří jsou teprve ve svém fotbalovém růstu, ale ukázali, že s nimi můžeme pracovat dál. Chci tým pochválit jako celek a zejména Trnku, který nás podržel. Zapomenout nemůžu na Fišera, který ukázal, že do mužstva patří a má mu co dát."

Připravil: František Lippl

 

 

Muži hrají v sobotu dopoledne na Složišti s Dynamem ČB U21

Herní příprava divizního týmu pokračuje v sobotu přátelským zápasem s Dynamem České Budějovice U21. Hraje se v areálu českobudějovického Složiště, výkop v 10:15 hodin.

Příští týden v sobotu 30. července se tým poprvé představí doma od 10:15 hodin, soupeřem bude Ševětín. Tento, stejně jako slavojáci, zelenobílý klub vykopal v uplynulé sezoně historický postup do krajského přeboru.

Připravil: František Lippl

Kontakt

FK Slavoj Český Krumlov o. s.
Chvalšinská 227
381 01 Český Krumlov
Tel. a fax: +420 380 711 167
GSM: +420 606 717 311
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bankovní spojení:
ČSOB Český Krumlov č. ú.: 120 818 13/0300
IČO:15789918