V Čížové povolali ke kormidlu Jaroslava Vavrocha

S týdenním zpožděním zahájili teprve včera přípravu na novou divizní sezonu v Čížové. Pouhých dvacet dní před prvním mistrovským kolem se hráči poprvé sešli a byl jim představen nový trenér Jaroslav Vavroch. Nahradil Alexandra Feča, který před několika dny odstoupil. Velezkušený Jaroslav Vavroch se k řemeslu vrací po roční pauze, když vloni v létě nečekaně ukončil své působení na lavičce Milevska. Od začátku jara bude po Fečovi a Jiřím Antošovi již třetím mužem u kormidla tohoto tradičního rivala českokrumlovského Slavoje.  Má za sebou působení například v Kaplici, Písku, béčku Dynama ČB, S. Ústí a Táboře.

Čížová je v létě již čtvrtým klubem divizní skupiny A, kde mají nového trenéra. V Milevsku se na post hlavního trenéra posunul dosavadní asistent Jiří Hadáček, ve Zličíně angažovali Jiřího "Němej" Němce a v Hořovicku nastoupil Petr "Béďa" Vrabec.

Připravil: František Lippl

Čížová je bez trenéra

Trenér Alexandr Fečo v divizní Čížové skončil. Podle informací portálu Jihočeský fotbal se tak rozhodl poté, co plánovaná příprava týmu měla startoval v pondělí 14. července, ale nezačala ani po šesti dnech, a není jasné, jak se situace v klubu bude dále odvíjet.

Na okraj: Že by přece jenom šance pro nešťastný Jindřichův Hradec?!

Slavoj si vystavil stopku už v pohárovém předkole

Dražice - Slavoj Český Krumlov 3:0 (1:0)
Slavoj ani letos nepřešel v předkole Poháru České pošty přes Dražice. Nutno říci, že po nedělním podvečerním ostudném výkonu na dobře připraveném trávníku neměl nárok. Celá jedenáctka nasedla několikaletému premiantovi krajského přeboru na jeho lopaty téměř bez odporu. Domácím stačilo hrát jednoduchý účelný fotbal podložený bojovností a svého divizního soupeře vyprovodili s trojkou. Slavoj až na úsek mezi 10. a 30. minutou prvního poločasu nepředvedl fotbalového téměř nic. Jeho hráči se předháněli v chybách v rozehrávce, úplně absentovala účinná mezihra s přesnou přihrávkou. Zato byla vidět nedůslednost a místy až bohorovnost, která měla k diviznímu projevu na míle daleko. Dražičtí se tak dostávali v podstatě zadarmo k míčům a třikrát soupeře potrestali. Českokrumlovské trápení nebralo konce a Slavoj byl zralý na ručník. Vrcholem zmaru byly v 80. minutě střídajícím Špátem zahozená loženka po průniku Klivandy a v poslední minutě Kabelem neproměněná darovaná penalta.
Utkání se přitom pro Slavoj nevyvíjelo špatně, ve 24. minutě byl dvakrát blízko ke gólu staronový hráč v zelenobílých barvách Jindřich Rosůlek, leč kousek vždy chyběl. Domácí nelenili - nejdříve ve 30. minutě zkoprnělý brankář Šiller jen očima vytlačil míč na tyč, ale o pět minut později to již bylo 1:0, když Brožovský napálil míč přesně k tyči.
Po přestávce zapůsobila šatnová „domluva“, Slavoj byl častěji na míči, ovšem po deseti minutách zcela odešel. V 55. minutě Haloun opět po chybě v rozehrávce vsítil druhý gól. Skóre uzavřel Kromka, který zužitkoval trestný kop hrajícího trenéra Veselého.
Rozhodčí Kubec, ŽK 1:2.