Kapitán ohlásil přestup!

IMG 3688Venca Beránek - kapitán našeho veleúspěšného divizního týmu - neodpočívá ani po náročné sezóně. I když se v jejím závěru musel potýkat s nepříjemným zraněním, povinností má ažaž. Dá se však očekávat, že mu po uplynulé sobotě poněkud ubydou. Právě 27. června totiž dotáhl do úspěšného završení svůj životní přestup. Mateřského klubu se na nic neptal, manažera vynechal a šel si tvrdě za svým. Za asistence českokrumlovského starosty řekl své ano (byť po téměř patnáctivteřinovém mlčení, k němuž byl vyprovokován hecujícími spoluhráči) své vyvolené Monice. Do kolonky stav nyní musí uvádět ženatý a je jediným ženáčem v týmu. Přidal tak další absolutorium ke svému jménu kapitána v rámci divizního Slavoje - nejstarší borec, ze všech spoluhráčů v týmu jediný a hrdý táta syna Vašíka a teď rovněž jediný ženáč. Nejen mlaďasové mají co dohánět, ovšem kapitán může být jenom jeden.
Venco, za všechny slavojáky a příznivce českokrumlovského fotbalu přejeme jen to nejlepší, zejména zdraví, štěstí a pohodu celé tvé rodině.

Připravil: František Lippl, foto Pavel Kacerovský

Absolutním držákem divizního týmu je nezlomný Jakub Kabele!

V dalším článku se ohlížíme za vynikajícím divizním jarem českokrumlovského Slavoje. Tentokrát se zaměříme na vytíženost jednotlivých hráčů.

K velkým přednostem divizního týmu patřilo vyprofilování většinové kostry týmu, na kterou se trenéři mohli spolehnout a která byla až na výjimky zapřičiněné zraněním nebo absencí z pracovních či studijních důvodů pevná a neměnná.

Největším držákem týmu je Jakub Kabele, který na jaře nechyběl ani minutu a to samé má za sebou i v podzimní části - odehrál všech 30 zápasů od první do poslední minuty!!! Na jaře s ním držel krok rovněž stoprocentní Martin Dudák. K absolutoriu mu scházelo podzimních pouhých 9 minut! Do této party patří další obránce a v některých zápasech také záložník Michal Klivanda - odehrál až na poslední zápas v Hořovicích, kam nemohl odjet, úplně vše a v celé sezoně má bilanci 29 utkání od začátku až do závěrečného hvizdu.
V každém z 15 zápasů jarních nastoupili v základní sestavě kromě nich ještě P. Svoboda a Novák!

Přehled vytíženosti hráčů divizního kádru na jaře 2015:
Kabele – 15 zápasů, 1350 minut
Dudák – 15 zápasů, 1350 minut

P. Svoboda – 15 zápasů,1340 minut

Klivanda – 14 zápasů, 1260 minut
Novák – 15 zápasů, 1243 minut
Rosůlek – 14 zápasů, 1165 minut
Kroupa  - 15 zápasů, 1124 minut

Wagner – 13 zápasů, 1055 minut
V. Beránek – 13 zápasů, 929 minut

Dvořák – 11 zápasů, 888 minut

Jakeš – 11 zápasů, 438 minut
Žilenko – 9 zápasů, 403 minut
Persán – 9 zápasů, 419 minut

M. Svoboda – 6 zápasů, 373 minut
Rozkošný – 2 zápasy, 101 minut

Babouček – 4 zápasy, 40 minut
Špát – 4 zápasy, 30 minut
Vávra – 1 zápas, 11 minut
Peťule – 1 zápasů, 6 minut
Fatura – 1 zápas, 5 minut

V dalším článku se zaměříme na brankáře.

Připravil: František Lippl

Trenér Jiří Svoboda: Myslel jsem na nejhůř osmé místo, bronz je nad plán!

Za sezonou divizního Slavoje se pro Českokrumlovský deník ohlédl trenér Jiří Svoboda.

„Už podzimní část se nám povedla velmi dobře a byli jsme po podzimu dokonce čtvrtí," vrací se kouč ještě na začátek tažení a plynule navazuje: „Z jara jsem pak po zkušenosti z předchozí sezony měl obavy, které se naštěstí nenaplnily. Také odvety vyšly celkem dobře a konečné třetí místo je pro krumlovský fotbal velký úspěch, který asi nečekali ani největší optimisté. Musím se přiznat, že ani já. Myslel jsem, že bychom mohli být nejhůř kolem osmého místa, bronz je tedy tak trochu nad plán," přiznává kormidelník.

Kde vidí kouč Svoboda hlavní faktory vedoucí ke konečnému lichotivému umístění svého týmu?

„V první řadě je třeba zmínit fakt, že se na celou sezonu podařilo udržet střelce Rosůlka, který opět jen potvrdil, že je koncový hráč s velkým čichem na góly. Sám dal třiadvacet branek, což je téměř polovina gólů celého týmu. Zároveň se ovšem výrazně zlepšila naše defenzíva oproti předchozímu ročníku. Doma jsme odehráli deset zápasů s nulou vzadu a celkově jsme měli třetí nejlepší obranu ve skupině, což také o něčem svědčí. Dalším důležitým momentem je vyrovnaná dvojice kvalitních gólmanů. A nesmím zapomenout ani na to, že se nám celkem vyhýbala zranění. Nějaké zdravotní výpadky sice byly, ale většinou jsme nastupovali v konsolidované sestavě a nemuseli měnit základní složení," vyjmenovává první muž krumlovské lavičky a vzápětí dodává, co se naopak v minulé sezoně zelenobílým z jeho pohledu nepovedlo: „Určitě bych v první řadě zmínil neproměňování šancí. Bylo hodně zápasů, kdy to bylo těsné o jeden gól, měli jsme tutovky na pojistku, ale ty jsme nedali a byly to pak zbytečné nervy. Při lepší produktivitě jsme se nemuseli strachovat až do konce. Na jaře to také mělo být ještě lepší, a to zejména venku. Na hřištích soupeřů jsme v odvetách uhráli jen šest bodů, což ale souvisí s již zmíněnou efektivitou koncovky. Na druhou stranu je ale třeba přidat, že při jarních venkovních nezdarech jsme nebyli fotbalově nikde horší. Výjimkou je jen debakl v Táboře, který nás jasně předčil a my tam hráli druhé housle," poukazuje kouč.

Čas na oddych a poté na následnou přípravu je opět velmi krátký, protože další sezona startuje už začátkem srpna. Co slavojáky v této fázi čeká?

„Letní přípravu zahájíme třináctého července. I letos budeme hrát předkolo poháru, kde bychom chtěli postoupit, protože to je možnost testů s kvalitními soupeři. Z dohodnutého zápasového plánu už dnes vím, že hrát budeme tradičně s Třeboní nebo ligovým dorostem Dynama."

Dozná kádr bronzového divizního týmu nějakých větších změn?

„Jisté je, že už neudržíme střelce Rosůlka, který avizoval přání odejít na rakouské angažmá za svým bratrem. To pro nás znamená, že musíme sehnat jiného gólového útočníka, což je ale dnes hodně nedostatkové zboží. Takový hráč se bude hledat těžko," ví trenér a dodává: Máme zájem prodloužit hostování útočníka Pavla Svobody nebo brankáře Štefana Beránka. V přípravě dáme samozřejmě znovu možnost i dalším mladíkům z dorostu."

A s jakým cílem půjdou českokrumlovští fotbalisté do další divizní sezony, kdy budou obhajovat post favorizovaného bronzového týmu?

„Myslím, že třetí místo byl strop. Osobně bych to nikam výš ani netlačil. Manšaft bude sice zase o jeden dobrý rok zkušenější, ale je otázkou, jak se udrží kádr, jak se povede start a tak dále. Já sám budu spokojený, pokud budeme nadále hrát podobný důrazný a kombinační fotbal a budeme se pohybovat někde v lepším středu tabulky. S tím, myslím, budeme spokojeni my i naši fanoušci. Divákům se naše hra v minulé sezoně snad líbila a já věřím, že jim zase předváděným fotbalem budeme dělat další radost," uzavírá kormidelník Jiří Svoboda.

Českokrumlovský deník, Karel Vosika

Kontakt

FK Slavoj Český Krumlov o. s.
Chvalšinská 227
381 01 Český Krumlov
Tel. a fax: +420 380 711 167
GSM: +420 606 717 311
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bankovní spojení:
ČSOB Český Krumlov č. ú.: 120 818 13/0300
IČO:15789918