Divizní Slavoj prohrál s dorostem Dynama, když odevzdal první poločas

Dynamo České Budějovice 19 - Slavoj Český Krumlov 3:1 (2:1)
Ligový dorost českobudějovického Dynama přehrál dnes odpoledne v přípravě divizní tým Slavoje, když především v prvním poločase byl lepším týmem. Za nadstandardně příznivého únorového počasí předčil soupeře nejen v rychlosti, ale i přesnosti a kupodivu i ve zdravé agresivitě. Po přestávce slavojáci ukázali daleko lepší tvář, ale šance neproměňovali, zato mladíci potvrdili své vítězství.

Na umělce na Složišti se Dynamo ujalo vedení již ve 4. minutě Chylíkem po hrubé chybě zelebílé pravé strany. Ve 27. minutě Trnka ještě zvládl zpacifikovat tváří v tvář osamělého soupeře ve svém vápně, ale o tři minuty později již Dynamo nezaváhalo a po pohledné akci jeho hráči provětrali tentokrát druhou zelenobílou lajnu a Chylíkem přidali druhý gól. V závěru poločasu se slavojáci vrátili do zápasu Kroupou, jehož vybídl ke skórování Klivanda, když se předtím prosadil ve vápně.

Prostřídání zelenobílých po přestávce bylo tentokrát vzpruhou pro mužstvo. Slavoj byl více na míči, ale efektivnější byli domácí, kteří v 68. minutě po centru zvýraznili vedení Kadlecem. Hosté v závěrečné dvacetiminutovce přidali, stále více se prosazovali zpřesněnou kombinací, ovšem "odešli" na nulovou produktivitu. Přesto byl průběh druhého poločasu povzbuzením pro českokrumlovské hráče, kteří zakončili čtyři týdny ze zimní hrubé přípravy. Po neděli je čekají dva tréninky a přesun na soustředění do Černé v Pošumaví. Odtud si odskočí k dalšímu hernímu testu - tentokrát na Hluboké je v sobotu od 10:30 hodin prověří domácí celek.

Sestava ČK:
Trnka - Kabele, Dudák, M. Svoboda, Mravec - Žilenko, Kroupa, Wagner, Persán - Klivanda, Grznárik. Po přestávce střídali Š. Beránek, Rozkošný, Jakeš, Kuna, Carda, od 65. minuty nastoupili N. Kotlár a Vnuk.

Připravil: František Lippl

Slavoj v přípravě s Olešníkem otáčel výsledek

Slavoj Český Krumlov - Olešník 3:2 (1:0)
Ve druhém přátelském zápase v rámci zimní přípravy byl dnes před obědem diviznímu Slavoji zdatným partnerem sedmý tým krajského přeboru. Olešníku patřil úvod duelu, prvních dvacet minut měl i více ze hry a kdyby vedl 2:0, nikdo by se nedivil. Slavojáci chybovali v rozehrávce, na hlubocké umělce se hodně dlouho hledali, ovšem snaživý soupeř selhával v koncovce.

Pak už se přeci jenom projevila vyšší kvalita zelenobílých, ale ve 23. minutě ještě Klivanda nezužitkoval výbornou pozici připravenou Mravcem, protože dělovku vypustil těsně kolem šibenice. Vzápětí Trnka na čáře zlikvidoval tutovou dorážku soupeře z bezprostřední blízkosti. Ve 31. minutě přišel nejkrásnější moment prvního poločasu - Wagner poslal křížný centr na Kabeleho, který si míč výtečně zpracoval a sám před Jirkalem umístěnou střelou po zemi k tyči otevřel skóre.

Po přestávce trenér J. Svoboda poslal na hřiště hned sedm čerstvých hráčů a toto prostřídání bylo znát. Slavojákům trvalo, než se dali dohromady, kupili nepřesnosti a Olešník dvakrát (70. a 77. minuta) trestal Dudkem.

Slavoj se v závěru přece jenom prosadil. Odpověděl vzápětí vyrovnávací brankou, když Steinocher dostal přesný míč do křídla, seběhl a na zadní tyči našel Peťuleho, který se z první nemýlil. Utěšená akce! O vítězství rozhodla v 80. minutě víc než šťastná tečovaná "střela" Cardy.

Sestava ČK:
Trnka - Kabele, Dudák, Wagner, Kroupa - Persán, Rozkošný, Novák, Mravec - Matěják, Klivanda. Po přestávce střídali: N. Kotlar, Peťule, Carda, Vnuk, Jakeš, Kuna, Žilenko a v průběhu 2. poločasu Steinocher.

Po neděli slavojáky čekají čtyři tréninky (po-čt) a v sobotu od 15 hodin na Složišti přípravný zápas s devatenáctkou Dynama České Budějovice.

Doplněno foto: Slavojáci v zimě poprvé vyzkoušeli míč ve hře

dynamo slavoj15 ck260116Dynamo České Budějovice juniorka - Slavoj Český Krumlov 2:1 (0:0)
V prvním přípravném zápase, který divizní tým sehrál dnes v pravé poledne po osmi tréninkových jednotkách absolvovaných od 11. ledna, byl k vidění solidní fotbal. Podle trenéra J. Svobody splnil svůj účel a zejména v prvním poločase byli slavojáci na Složišti víc než rovnocenným partnerem rozehranějšímu soupeři.

V prvním přáteláku dostali příležitost všichni hráči, kteří byli k dispozici, včetně několika zkoušených fotbalistů (omluvili se V. Beránek a Kroupa). Po poločase, kdy se postupně zapojovali v českokrumlovském dresu další hráči, byla juniorka o něco lepší, což potvrdila vstřelením dvou branek, když navíc nedala penaltu.

Domácí se ujali vedení hlavičkou po rohovém kopu. Slavojáci odpověděli po deseti minutách Rozkošným, jenž skóroval po centru Nováka. Juniorka rozhodla o svém vítězství v samém závěru, když potrestala chybu slavojáků při odkopávání míče od vlastní brány.

Sestava ČK:
Š. Beránek - Kabele, Dudák, M. Svoboda, Mrvec - Žilenko, Novák, Wagner, Persán - Grznárik, Klivanda. Střídali: Trnka - N. Kotlár, Kuna, Carda, Matěják, Vnuk, Rozkošný, Steinocher.

V dalším týdnu příprava pokračuje tréninky od pondělí do čtvrtka, v sobotu bude na programu druhý přátelák - tentokrát na Hluboké v sobotu od 10:30 h. s Olešníkem.