16.Plzeň            22    2    3    17    24:64    9

26.04. 10:15    FC Písek    -    FC Zličín
26.04. 10:15    SK ZČE Plzeň    -    FK J. Hradec 1910
26.04. 17:00  Slavoj Č. K.    -    FC Rokycany
26.04. 17:00    ZVVZ Milevsko    -    Sokol Čížová
26.04. 17:00    FK Tachov    -    TJ Sušice
27.04. 10:15    MAS Táborsko B    -    FK Hvězda Cheb
27.04. 17:00    SK Benešov    -    Nová Ves pod Pleší

Připravil: František Lippl

Bodové naděje odvál v Čížové vichr

Čížová – Slavoj Český Krumlov 3:1 (3:0)
V Čížové se střetly v sobotním podvečeru týmy, jimž se na jaře vůbec nedaří. Přesto se nehrál špatný fotbal, který zejména v prvním poločase poznamenal silný vítr v zádech domácích borců.

Volba větrné výhody hrála od úvodního hvizdu velkou roli na miskách vah. Útok za útokem se valil na českokrumlovskou svatyni a byl to zejména Rosůlek, který dělal v hostující obraně pořádný průvan. V 10. minutě se prosadil přes beka, ale trefil tyč. O dvě minuty později rozhodčí pustil kontakt Rosůlka s obráncem a tentokrát vše hasil Trnka v bráně. Hosté v netradičních černých dresech konkurujících čížovské zelené mohli otevřít skóre v 15. minutě, když dnes jejich nejlepší hráč Novák posadil centr na hlavu Baboučka. Míč však skončil těsně nad břevnem. Pohříchu to bylo vše, co v prvním poločase smrdělo kolem domácí šestnáctky.

Čížová šla do vedení hlavičkou Polodny v 19. minutě, když k němu zaletěl nákop Švece od středového praporku. O tři minuty později bylo Slavoji ještě hůř, protože Dvořák elegantně zakončil několikanásobnou hlavičkovanou ve vápně – 2:0. Ve 37. minutě si v prvním poločase agilní Rosůlek pohrál s českokrumlovskou obranou. Měl však opět smůlu, protože jeho míč stačil vytěsnit z brankové čáry jeden z obránců. Rosůlek se dočkal ve 40. minutě po průniku Kučery a jeho nahrávce předložené na stříbrném podnosu – 3:0.

Poločasové změny společně s větrnou posilou Slavoji prospěly. V 53. minutě se dostal po pěkné kombinační akci k míči Novák a poslal ho přesně k tyči – 3:1. Přestože vítr postupně ztrácel na síle, hosté byli aktivnější a nebezpečnější. Příležitosti Wagnera, Slámy, P. Svobody a opět Wagnera se však proměnění nedočkaly. Čížová zahrozila vlastně pouze jednou Dvořákem po Trnkově zaváhání při vyběhnutí. Jinak byl vidět již jen Prášil, jenž měl na Bílou sobotu až příliš rudo před očima.
Branky: Polodna, Dvořák, Rosůlek – Novák.
Rozhodčí: Mudra – Cupl, Špindlerová. 150 diváků. ŽK: 5:3.
Sestavy:
Čížová: Stehno – Zach, Bednařík, Švec, Held – Kučera (90. Hora), Polodna (50. Kujal), Prášil, Podkul (79. Mrkáček) – Rosůlek (87. Jindřich), Dvořák.
Český Krumlov: Trnka – Kabele, Klivanda, Dudák, Kroupa – Kodras (46. Sláma), Novák, Wagner, Špát (46. Žilenko) – Babouček (69. Beránek), P. Svoboda.