Gólový přísun snajpra Rosůlka podpořil neumdlévající Wagner

phoca thumb l img 5301

Střelec Rosůlek v objetí Klivandy a Baboučka, s gratulací spěchá kapitán V. Beránek

(ČK - Čížová, 6.9.2014)

Bez vstřelených branek by vítězství nebyla, a tím ani výtečný slavojácký divizní podzim. Do soupeřových sítí se zelenobílí borci trefili celkem třicetkrát.

O téměř polovinu branek se za podpory týmu postaral snajpr Jindra Rosůlek, jehož střelecký účet přispěl kromě v předchozích článcích již uvedených statistických údajů k historické půlsezoně. Je třeba zdůraznit, že většina jeho branek znamenala body a nebyla "jen" příspěvkem k vylepšení skóre.

Dalším a velmi příjemným střeleckým počinem byl sedmigólový přísun Kuby Wagnera. Tento celoplošný fotbalista, který nezná slovo dost a jezdí od začátku až do konce jako motorová myš, ještě zvládl sedm přesných zásahů - ať už hlavou, nebo nohama!

Třetím v pořadí týmových střelců je nezištný rychlík Pavel Svoboda, který se po vynucené absenci v úvodu sezony a přes permanentní zdravotní problém také rozstřílel.

Střelci týmu:

12 Rosůlek
7 Wagner  (+ rozhodující penalta v rozstřelu)
4 Svoboda
3 Beránek
1 Novák
1 Dudák
1 Klivanda
1 Babouček 

Tolik poslední příspěvek v sérii článků o stastických údajích, které ve svém souhrnu znamenaly nejlepší klubový podzim v jeho divizním účinkování.

Připravil: František Lippl

Také pentle divizní tým umí

phoca thumb l img 5466
Brankář Štefan Beránek byl také úspěšným exekutorem.
(Utkání Slavoj ČK - Táborsko B, 18.10.2014)
Svůj podíl na výborném divizním podzimu našeho týmu má kromě v předchozích článcích již uvedených a statisticky podložených faktorů i bilance pokutových kopů. Zejména vliv na psychickou týmovou pohodu zcela určitě.

V řádné hrací době naši kluci kopali čtyři penalty se stoprocentní úspěšností - třikrát V. Beránek a jednou Babouček. Naopak proti Slavoji rozhodčí nařídili jedinou pentli a to v závěreční zápase s Hořovickem - proti zkušenému kapitánovi Kaufmanovi byl Š. Beránek v brance bezmocný.


V sezoně se vůbec poprvé kopalo z jedenáctimetrového puntíku i po závěrečném hvizdu, když bylo zavedeno pravidlo střelby penalt v případě nerozhodného výsledku. Lepší tým pak bral dodatečný berbrův bod. I zde se naši kluci nemají za co stydět. Rozstřelu se zúčastnili dvakrát - v Roudném dodatečný bod vykopali, když byli úspěšní V. Beránek, Mertl, Peťule a Wagner, neuspěl jen Kabele, ale Trnka dvě rány zlikvidoval. Proti Táborsku B stálo štěstí na straně hostů, kteří se ani jednou nezmýlili, zatímco Kuba Kabele si pohár hořkosti vypil i tentokrát (úspěšní exekutoři V. Beránek, Dvořák, Wagner a Š. Beránek).
 
Nařízené penalty v řádné hrací době:
Pro ČK:  4, všechny proměněné (3x Beránek, Babouček)
Proti ČK: 1, proměněná (Kaufman – Hořovicko)

V dalším článku se podíváme na střelce divizního týmu.

Připravil: František Lippl

Divizní tým se na podzim se žlutou barvou moc nekamarádil

Na nečekané podzimní úspěšnosti našeho divizního týmu se kromě jiných, v předchozích článcích již vzpomenutých statistických faktorů, podílela také disciplína hráčů.

Na rozdíl od počínání v předchozích sezónách se na podzim slavojáci na hřišti věnovali zejména hře samotné, a pokud přišly karty, tak v drtivé většině za fauly, které ze hry vyplývaly, či byly třeba z kategorie taktické. Nešvar z minulosti v podobě trestů za řečnění nebo nesportovní chování, které mnohdy vedly k vynuceným absencím a oslabení manšaftu v dalších zápasech, zůstal zapomenut. S jedinou výjimkou, na níž doplatil v Mariánských Lázních Babouček, když po faulu v prvním poločase si neodpustil zakopnutí míče po odpískání a přišla druhá žlutá a s ní také červená a stop na jeden zápas.

Celkový počet 37 žlutých karet v 15 zápasech pak jen statisticky vyjadřuje slušnou disciplínu týmu. V přehledu hráčů podle počtu obdržených karet pak nemůže překvapit, že nejvíce jich viděli zejména ti bojovníci, kteří umí rozdat, ale také přijmout.

 

Žluté karty - 37 celkem,
průměr na zápas 2,5!

Rosůlek - 6
Wagner - 5
P. Svoboda - 5
Babouček - 4
Kabele - 4
Klivanda - 4
V. Beránek - 4
Dudák - 2
Houska - 1
Novák - 1
Dvořák - 1

Červené karty - 1
Babouček (po dvou žlutých kartách
v Mariánských Lázních)
phoca thumb l img 5260
Václav Beránek v zápase Slavoj ČK - Táborsko B z 18. října 2014:
"Ale, pane rozhodčí, já nic, já kapitán!"


V příštím článku se podíváme na pokutové kopy.

Připravil: František Lippl

Kontakt

FK Slavoj Český Krumlov o. s.
Chvalšinská 227
381 01 Český Krumlov
Tel. a fax: +420 380 711 167
GSM: +420 606 717 311
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bankovní spojení:
ČSOB Český Krumlov č. ú.: 120 818 13/0300
IČO:15789918