Všechno zlé je (většinou) k něčemu dobré

Divizní Slavoj dnes nastoupil jako tým do třiadvaceti let s dvěma povolenými staršími hráči. Těmi byli kapitán V. Beránek (ročník 84) a P. Svoboda (89). Pro pořádek - výjimkou se stal M. Kroupa (90). Na druhém věkovém pólu základní sestavy se ocitli šestnáctiletý D. Tůma (99) společně s D. Peroutkou (98) a M. Matějákem (97). V průběhu zápasu se na hřiště podívali ještě P. Filip (99) a N. Kotlár (97).

Dostali příležitost, protože vlastně jaksi ani nešlo jinak. Mimo použití bylo pět opor základu s vleklými zraněními a nebo disciplinárními tresty a další dva zkušení tradiční střídači Jakeš a Žilenko. Ovšem po počátečním pochopitelném ostychu a rychlém poznávání, že chlapský fotbal se hraje krapet jinak než v dorostenecké konkurenci, se benjamínci otřepali a dávali o sobě dost vědět. Zaslouží velkou pochvalu a současně zelenou do svého budoucího fotbalového konání. Bude jenom na nich, zda zůstanou nohama pevně na zemi a telecí léta je nepoznamenají jako mnoho jiných mladičkých sportovců.

Nastartováno mají dobře! Důvěru trenéra J. Svobody, který v nedávné minulosti prokazoval nejen u dorosteneckých týmů Slavoje, že to s mladíčky umí a dotahoval práci všech mládežnických trenérů a funkcionářů klubu, budou s tímto přístupem mít i nadále. Příležitost by časem dostali tak jako tak, momentální kádrová situace jen urychlila jejich vhození do vody. A předvedli, že se na ní nejen udrží, ale i docela rychle a zarputile plavou. Ukazují i dalším mladíkům, že vydržet u fotbalu a něco mu také  obětovat, má smysl...

Připravil: František Lippl

Slavoj si připsal dva hodně dobré body, na Klatovy zbyl jeden

Jako s mateřskou školou vedenou kapitánem V. Beránkem vytáhl před obědem do boje domácí tým. Trenér J. Svoboda postrádal mimo jiné operované Klivandu a Wagnera, distancované Nováka a Persána a zraněné či nemocné M. Svobodu, Jakeše a Žilenka. Příležitost tak dostali mladíci z vlastní líhně. Pokud si někdo myslel, že si čtvrtý celek tabulky na vyjukaných klucích smlsne, mýlil se.

Fotbalově vyspělí hosté budili respekt a také ukázali, že jejich dosavadní výkony a výsledky nebyly žádnou náhodou. Vzadu hráli pozorně, rychle přecházeli střed hřiště a do slavojáckých šiků pronikali přesnými a rychlými křídelními akcemi zejména po své levé straně. Už v úvodní minutě Žáček sběhl s míčem od půlky až ke koncové čáře, kde jeho centr v poslední chvíli zblokoval Kabele. (Mimochodem on a jeho další tři spoluhráči ročníku 93 a 94 byli dnes kromě kapitána a P. Svobody veterány ve slavojáckých zelenobílých barvách! ) Následoval roh a ten přistál přesně na spojnici břevna a zadní tyče.

Českokrumlovští odpověděli po třech minutách. To hosté zastavili pronikajícího P. Svobodu, jenž si dnes zavzpomínal na svůj post v záloze, faulem a Kabeleho byť nepovedený kop se odrazil na hlavu Cardy, ovšem neslané nemastné zakončení  ztečovali obránci na roh. Tentokrát standardka v Kabeleho podání Klatovským zle zavařila, ze skrumáže míč vyletěl na břevno a opakovaně se odrážel ve vápně.

Jedinou branku prvního poločasu dosáhli hosté v 33. minutě po hrubici Slavoje při přímém kopu z Chirinciucovy levačky. Obrana za svá záda pustila zcela volného Matějku, míč mu přistál přesně na čele a klidně se mohl Trnky zeptat kam že to chce – 0:1. A protože slavojáci kazili hodně přihrávek, které opakovaně a marně hledaly  adresáta  - nebylo se co divit, vždyť v dnešním složení spolu nikdy nehráli a šestnáctiletí benjamínci museli být řádně vyjukaní – diváci čekali  na vyrovnání skóre do poločasové přestávky marně.

Dočkali se ale po půlce. Klatovští nadále měli více ze hry, ovšem domácí svou bojovností zapomněli na nedostatek zkušeností a nechybělo mnoho, aby se trefili i víckrát. Vyrovnání zařídil v 55. minutě stoper Dudák, jenž s přehledem zakončil hlavičkovanou ve vápně přesně k tyči. Netrvalo dlouho a mohli se radovat znovu, protože jeden z benjamínků v základu sestavy Tůma milimetrově vybídl kopem za beky P. Svobodu, ten však přehodil v tísni gólmana i bránu. A byl to znovu P. Svoboda, jenž v hlavičkovém souboji s brankářem míč trefil, avšak ten se odrazil od těl do pole.

S jedním bodem se nechtěly spokojit ani Klatovy, naštěstí pro domácí Meszárosova hlava mířila těsně vedle tyče a Lukešovu ránu tři minuty před koncem s přehledem zpacifikoval Trnka, jehož zářné chvíle přišly posléze při penaltovém rozstřelu. Tři pokusy bravurně zlikvidoval a spolu se třemi úspěšnými kopy spoluhráčů rozhodl o dodatkovém druhém bodu.

Pánové - při vší úctě pardon - kluci a dva pánové, děkujeme. Skvělé, skvělé, skvělé!!!

Dosažených 40 bodů by mělo být dostatečným počtem při konečné bilanci nad pásmem sestupu. Definitivou je 12. místo a na ně má Slavoj před zbývajícími zápasy tohoto kola a pak tři kola před koncem náskok osmi bodů.

Slavoj Český Krumlov – Klatovy 1898 2:1 (0:1) po penaltách

Branky: 55. Dudák – 33. Matějka. Rozhodčí: Starý – Kotyza, Brychta. Delegát: Míka. ŽK: 2:1 (Peroutka, Carda). Diváků: 105.

Penalty: Proměnili Kroupa, Kabele a Peťule (V. Beránek nad bránu, Cardu vychytal brankář) – Janda a Rybák (Lukeše, Chirinciuca a Kadlece zlikvidoval Trnka).

Český Krumlov: Trnka - Kabele, Dudák, Peroutka, Mravec (89. Filip) – Tůma (77. Kotlár), Kroupa, P. Svoboda, V. Beránek – Matěják (64. Peťule), Carda.

Klatovy: Rojík – Rybák, Janda, Žáček, Chirinciuc – Matějka (74. Říský), Lukeš, Mészáros (86. Dolanský), Kadlec – Kotrba (71. Vojtko), Krásný (80. Harmady).

Hodně divoké dopoledne ve Vokovicích mělo dohru u zeleného stolu

Disciplinárka trestala vyloučené hráče v zápase minulého divizního kola Aritma Praha - Slavoj Český Krumlov (ohlasy ZDE). K hráčům přibrala i domácího asistenta trenéra.
Kozel Jan /Aritma Praha/ - 3 zápasy nepodmíněně
Prošek Ladislav /as.trenéra-Aritma Praha/ - 2 zápasy nepodmíněně se zákazem výkonu funkce + pokuta 3.000,- Kč