V dohrávce 14. kola dnes na umělé trávě Klatovy zdolaly Dobříš. Potvrdilo se tak pravidlo, že nové koště dobře mete, protože Klatovští i ve druhém zápase po výměně trenéra po 13. kole vybojovali vítězství. Definitivně tak skončila podzimní část sezony 2016/2017.
SK KLATOVY 1898 - MFK Dobříš 2:1 (1:0)
50 diváků
Branky: 10. Janda Martin, 76. Vojtko Ivo - 70. Maryška Štěpán

Úplná tabulka divize A po podzimu:

1. 1.FC Karlovy Vary                          15     13     0     2       54:18      38     1     0

Připravil: František Lippl

Peťule konecPopulární Honza "Jány" Peťule se před výkopem středeční divizní dohrávky loučil se zelenobílými  barvami Slavoje Český Krumlov. Po více než dvaceti letech výborných služeb se rozhodl ukončit své působení ve Slavoji.

V klubu se objevil jako desetiletý žáček přicházející z Větřní, aby v Krumlově pevně zakotvil, prošel zde všemi věkovými kategoriemi a rozvíjel svůj talent. Vždyť již jako deváťák ochutnal v patnácti letech, jak se hraje dospělá divize. Svými střeleckými schopnostmi se stal oprávněným postrachem všech soupeřů široko daleko včetně svého zahraničního působení.

Své zkušenosti se rozhodl před několika lety předávat z pozice trenéra dorostu a ještě v červnu letošního roku působil jako asistent trenéra divizního týmu.

Jány, ještě jednou děkujeme a ať se daří v osobním i dalším fotbalovém životě.

Dnešní odpolední divizní dohrávka přinesla Slavoji dva hodně cenné body. Dokázal se oklepat ze sobotního nevydařeného derby v Jankově a po obětavém výkonu na samé hranici možností týmu vybojoval zápas se šťastným koncem.

Vysoký favorit Motorlet, v jehož řadách nastoupily všechny opory, byl mnohem fotbalovější, ukazoval technickou vyspělost, ovšem ke své škodě pouze po českokrumlovskou šestnáctku. Víc mu slavojáci nedovolili a v rozstřelu o dodatkový druhý bod byli stoprocentní.

Před výkopem slavojáci poděkovali hrající zelenobílé legendě Honzovi Peťulemu, jenž se dnešním zápasem po téměř dvaceti letech služeb českokrumlovskému fotbalu aktivně loučil se Slavojem.

V zápase byla nejzajímavější první dvacetiminutovka, kdy bylo na oba týmy ještě dobře vidět. Postupně přibývala mlha a šero, zatímco fotbalovost se vytrácela. Hosté opakovaně hrozili Pyškem se Sodomou, zelenobílí se nenechali zahanbit a odpověděli pohlednou akcí zakončenou Persánem po spolupráci s Peťulem. A když domácí tým podržel skvělým vyběhnutím proti ostrostřelci Sodomovi brankář Trnka, šlo se do kabin bez gólů.

Po změně stran postupně sílila herní převaha Motorletu. Nebyla mu však nic platná, protože ji nedokázal přetavit v šance, natož góly.

Penaltový rozstřel byl jednotvárný až do sedmé série. Všichni střelci jednoznačně realizovali své pokusy, až přišlo břevno napálené hostujícím Scharfem znamenající druhý bod do sbírky Slavoje. Ta tak po podzimu, který se vyvíjel prachbídně, nakonec čítá patnáct divizních bodů jako základ pro jarní odvety.
Hoši, děkujem!

Slavoj Český Krumlov – Motorlet Praha 0:0, penalty 7:6
Rozhodčí: Kvaček – Brychta, Tesař. Delegát: Míka. ŽK: 2:1 (Wagner, Persán). Diváci: 71. Penalty proměnili Novák, Kabele, Beránek, Wagner, Mravec, Matěják, Švec – Ptáček, Štěpán Hájek, Rajnoch, Podzemský, Sodoma, Kotrba, neproměnil Scharf.
Sestavy:
Slavoj ČK: Trnka – Švec, Kabele, Svoboda, Mravec – Tůma (89. Matěják), Wagner, Novák, Persán – Beránek, Peťule (76. Carda).
Motorlet: Foferka – Karbulka (59. Měska), Rajnoch, Scharf, Machurka – Lukáč (71. Ptáček), Kotrba, Jakub Hájek, Podzemský – Pyšek (67. Štěpán Hájek), Sodoma.

15. kolo divize A:
SK Aritma Praha - SK KLATOVY 1898 1:2 (1:1) po pen.
100 diváků
Branky: 45. Turák Robert - 18. Vojtko Ivo
FK Motorlet Praha - FC VIKTORIA Mariánské Lázně 1:0 (0:0)
100 diváků
Branka: 88. Sodoma Jiří
novasSK Jankov - FK Slavoj Český Krumlov 3:0 (0:0)
308 diváků
Branky: 50. Pořádek Roman, 69. Fajtl Lukáš, 76. Šebelka Jan
TJ Sokol Čížová - FC Rokycany 4:1 (3:0)
80 diváků
Branky: 19. Jirouš Martin (pen.), 29. Jirouš Martin, 45. Zahrádka Roman, 86. Chytrý David - 85. Trojanec Matěj
SK SENCO Doubravka - 1.FC Karlovy Vary 1:3 (1:1)
80 diváků
Branky: 24. Ungr Milan - 28. Psohlavec Martin (pen.), 61. Dřížďal František, 75. Ivasko Aleš
MFK Dobříš - FK Admira Praha 1:2 (1:2)
250 diváků
Branky: 7. Šrain Václav - 1. Mošna Jiří, 36. Nádeníček Bohumil
FK Ostrov - TJ Malše Roudné 3:1 (2:1)
210 diváků
Branky: 27. Liška Jan, 30. Matoušek Martin, 76. Diviš Jakub - 42. Tušer Martin
TJ Sušice - TJ TATRAN SEDLČANY 0:3 (0:0)
150 diváků
Branky: 57. Soldát Luboš, 79. Repetný Jaroslav, 81. Kdolský Michal

Neúplná podzimní tabulka bez dvou dohrávek:
1. 1.FC Karlovy Vary                       15    13    0    2       54:18      38    1    0

Sobota 26. 11. 2016 15:30 SK KLATOVY 1898 - MFK Dobříš

Dvě série dnes skončily v Jankově. Českokrumlovská vítězná jízda vzala v derby za své, domácí po dlouhatánské době zvítězili. O všem rozhodla nešťastná situace na začátku druhého poločasu a velmi laciný rozhodující gól Jankova.

Zápas poznamenal velmi těžký terén nacucaný vodou, po němž aktéři čvachtali při sebemenším pohybu. V prvním poločase se s ním lépe srovnávali Jankovští, kteří se snažili něco vymyslet. Naši borci, kterým se tentokrát nedařilo vůbec nic, se spokojovali s alibistickými nákopy. Své protivníky nechávali hodně na volno a ti hnáni svými hlasitými příznivci v kotli byli aktivnější.

Diváci, kterých se v nevlídném počasí sešlo přes tři sta, se fotbalových momentů dočkali až v poslední pětiminutovce prvního poločasu. Ve 40. minutě po hlavičce Jirkovského přišel první zásah brankáře v zápase, po chvíli domácí hráči netrefili z pravé strany vápna odkrytou branku. Po první půli tak mohli být spokojeni snad jen tři fandové, kteří v tombole vyhráli poločasovou klobásu.