Rezerva vzala Plánským chuť k sobotnímu obědu

Planá u Českých Budějovic - Slavoj Český Krumlov B 0:1 (0:0)
Českokrumlovská rezerva nechala svým výkonem zapomenout na nepodařené vystoupení v minulém kole I. B třídy s Velešínem. Na hřišti druhého týmu tabulky předvedla vynikající výkon korunovaný vítězným gólem v závěru zápasu.

V pravé poledne začal domácí nováček aktivněji, ale hosté se postupně nadechovali a měli více ze hry. Makal každý bez rozdílu a pochvala patří celému týmu. Vzadu hráli velmi jistě a zejména ve druhém poločase opanovali střed hřiště. Do přestávky si vypracovali nejméně tři šance, z nichž největší neproměnil Peťule, ale jeho rozhodující chvíle měla teprve přijít.

Ve druhé půli jeho radost nejdříve ještě zmařil verdikt rozhodčího pískajícího ofsajd, který viděli jenom arbitři. Pak si Pimpara v těžké pozici píchnul míč, ale ten skončil těsně vedle brány. Poslední slovo tak měl v 83. minutě zkušený Honza Peťule, který svůj brejk zakončil zdařilým lobem – 0:1.

Branka: 83. Peťule
Sestava Slavoje ČK B: Kejšar – Houska, K. Zatloukal, Weinhard (60. Kopřiva), Litvan – Hermann, Carda, Žilenko, Poláček – Peťule (90. Kitzler), Pimpara (75. Podskalský).

Připravil: František Lippl ve spolupráci s Jarmilem Štichem

Okresní derby v I. B třídě fotbalovost nenabídlo

Slavoj Český Krumlov B – Velešín 1:1 (0:0)

Nezáživné utkání bez nasazení a s množstvím nepřesností přineslo okresní derby v I. B třídě. Soupeři se po zásluze rozešli bez vítězství, a jak se dalo odposlechnout mezi odcházejícími diváky, bod si za předvedený výkon nezasloužila připsat ani jedna strana.

První vážné ohrožení brány soupeře přinesla 15. minuta, ale nadějnou příležitost Velešína zhatila absence nezištnosti.  Jalové byly i pokusy domácích - Špáta z trestňáku a hlavička Kitzlera ve skvělé pozici. V závěru poločasu hosté dvakrát opovrhli možností skórovat.

Pokud si diváci libovali krátce po přestávce, že branka Pimpary je signálem k fotbalové podívané, týmy je záhy vyvedly z omylu. Pokračovala nadále bezduchá kopaná kořeněná nepřesnostmi. Velešínský Petr odmítl vyrovnání, ale v 72. minutě si dlouhý nákop našel Zimka a ten nedal Kejšarovi jakoukoli šanci – 1:1. Po deseti minutách se Zimek chytal za hlavu, když prováhal tutovku. A když si v samém závěru Pimpara řekl o penaltu, byli domácí blízko výhry. Peťule však poslal míč vedle levé tyče…

Branky: 49. Pimpara – 72. Zimek. Rozhodčí: Studený – Albert, Kemény. ŽK: 2:2.

Sestavy:

ČK B: Kejšar - Kodras, Hrabík, K. Zatloukal, Houska - Špát, Poláček, Carda, Pimpara – Podskalský (57. Rozkošný), Kitzler (58. Peťule).

Velešín: Kothánek – Šváb, Opekar, Frnka, Hrmo (69. Šebesta), J. Zatloukal, Zimek, Kukačka, Fišer, Grznárik, Petr.

Připravi: František Lippl

Rezerva poprvé v sezoně padla

Sokol Křemže - Slavoj Český Krumlov B 3:2 (2:1)
Českokrumlovské béčko si pro svou vůbec první prohru v sezoně dojelo do nedaleké Křemže. Sehrálo zde nešťastný zápas, který ovlivnilo zbytečné vyloučení nezkušeného mladíka Adamíčka a nařízená penalta – obojí po zbytečném faulu.  Přestože v deseti zejména ve druhém poločase tlačilo, dotáhlo se na dostřel, ale zbývalo již málo času.

Slavoj se ujal vedení v polovině prvního dějství. Po rohu Pimpary se prosadil hlavičkující Weinhard. Ovšem domácí po chvíli rovněž z rohu vyrovnali. Pak došlo již k zmiňovanému selhání Adamíčka a Křemže šla z penalty do vedení.

Hned po přestávce Českokrumlovští nepokryli standardku a dostali třetí gól. Ale nedbali na početní oslabení, byli častěji na míči a vypracovali si příležitosti ke skórování. Když míč skončil v síti po propadnutém Poláčkově centru do vápna, pískal se k překvapení hostujících hráčů – ofsajd. Ti se nemohli radovat ani po akci Peťuleho, jemuž nevyšel pokus o lob. Kontaktní gól tak dal Hermann, jenž po skrumáži propálil vše, co mu stálo v cestě. To už ale chybělo do konce málo času, a tak hosté okusili hořkost první podzimní porážky v I. B třídě.

Branky: 28. Pech, 34. Snížek (11), 47. Severa - 26. Weinhard, 82. Hermann. ČK 0:1 (34. Adamíček za faul)
Sestava ČK B: Kejšar - Adamíček, Weinhard, Zatloukal, Houska - Hermann, Pliška, Poláček, Pimpara –  Podskalský, Peťule.
Na střídání byli připraveni: Kitzler, Litvan, Kopřiva a Štich.