Rezerva uzavřela podzim venkovní výhrou

Sedlec  - Slavoj Český Krumlov B 1:3 (1:2)
Jak po celý podzim, tak i v závěrečném utkání. Českokrumlovské béčko také tentokrát dokázalo, na rozdíl od mnohých svých domácích remízových představení, vybojovat venku plný bodový zisk. Na krásném hřišti hráči nepředvedli stoprocentní výkon, ale několikrát domácím ukázali, že v I. B třídě patří svým fotbalovým projevem nahoru.

Domácí se sice dostali lacino do vedení, když Kučera po brejku od půlící čáry přehodil vybíhajícího Kejšara. Českokrumlovští ale dlouho neotáleli a srovnali skóre. Postaral se o to Kitzler, jehož našla přesná přihrávka Peťuleho, který předtím ve vápně zatáhl balón. Po půlhodině hry to byl opět Peťule, který se dostal k míči a tentokrát ho doklepl sám – 1:2.

Obrat ve vývoji zápasu potvrdil v samém závěru ještě Pimpara proměněním penalty, když u toho byl do třetice Peťule. Pokutový kop sudí nařídil po akci Adamíčka, který předal míč Poláčkovi a od něho šel na Peťuleho, jenž byl faulovaný při přechodu přes svého strážce.

Branky: 13. Kučera - 18. Kitzler, 37. Peťule, 90. Pimpara (11).
Sestava Slavoj ČK B:  Kejšar – Adamíček, Zatloukal, Hrabík, Kopřiva – Poláček, Žilenko (60. Štich), Carda, Kitzler - Pimpara, Peťule.

Připravil: František Lippl ve spolupráci s Jarmilem Štichem

Béčko prolomilo domácí remízové prokletí, ale dost to drhlo

Slavoj Český Krumlov B – TJ Sokol Kamenný Újezd 1:0 (0:0)
Jako by se rezerva zařekla, že domácím fanouškům neukáže to, co umí a běžně předvádí v cizím prostředí. I tentokrát se hrál fotbal nic moc a férově je třeba přiznat, že zejména v prvním poločase byli hosté lepší. Vypracovali si také gólové příležitosti, naštěstí pro domácí je nezužitkovali. Kdyby však byl po půlce stav 0:2, nikdo z přítomných by se zřejmě nedivil.

Již v 15. minutě Kopřiva stačil na poslední chvíli uklidit míč na roh. Pak předvedl svou levačku Pimpara a poslal falšovaný míč z rohu přímo pod břevno, ale Dudáka nepřekvapil. Vzápětí nejlepší muž domácích Hermann upláchl po pravé lajně, ale bez zakončení. Hosté nelenili a v 27. minutě se ve výborné pozici ve vápně dostal k míči Arnold, ale měl problémy s jeho zpracováním. O pět minut později se zaskvěl velmi spolehlivý Trnka v bráně, když vytáhl první ze dvou tutovek. Na druhé straně využil své zrychlení Hermann tentokrát na levé straně, ovšem centr poslal příliš vysoko i na tak již dlouhého Cardu. V samém závěru poločasu zlikvidoval Trnka bravurně další gólovku.

Po přestávce se hráči českokrumlovského béčka přece jenom o znatelný kousek předvedli v lepším světle. Trnka sice ještě jednou ukázal, že na lajně je víc než dobrý, a vytlačil tečovanou ránu na roh. V 65. minutě se mohlo konečně pohnout skóre. To by však Hrabík musel zachovat klid a umístit hlavičku sám před brankářem jinam než do jeho rukou. Pak sudí hostům odpustil penaltový faul na střídajícího Peťuleho, ale v 70. minutě tuto situaci připočítal k povalení Baboučka ve vápně. Ten nařízenou penaltu bezpečně proměnil a rozhodl o osudu zápasu, protože dalšího střídajícího hráče Žilenka skvěle vychytal Dudák a průnik Baboučka skončil o fous nepřesnou ránou na zadní tyč. Hosté mohli zápas zdramatizovat pět minut před koncem, ovšem Prokop sobecky pálil na připraveného Trnku místo volby přihrávky na zcela volného spoluhráče.

Branka: 70. Babouček (11). Rozhodčí: Petr Dvořák st. – Petr Dvořák ml., Schönkypl. ŽK: 2:1
Sestavy:
Slavoj ČK B:  Trnka – Zatloukal, Hrabík, Weinhard, Kopřiva – Hermann, Carda (46. Žilenko), Poláček, Kodras (62. Peťule) – Babouček (90. Kitzler), Pimpara (84. Podskalský).
Kamenný Újezd:  Dudák – Sládek, Kuta, Samek, Průdek – Šebelka (89. Holub), Prokop, Lerch, Stegbauer – Svobodný – Arnold (82. Váša).

Připravil: František Lippl

Rezerva veze z Nemanic remízu po třech vlastňácích

Nemanice - Slavoj Český Krumlov B 2:2 (2:1)
Rezerva hrála další zápas se sousedem z vyrovnaného středu tabulky I. B třídy. Byť se jí v Nemanicích herně nedařilo tak, jako třeba před dvěma týdny v Plané u ČB, uhrála remízu. Oba góly si českokrumlovští fotbalisté dali sami, aby vyrovnávali z penalty po střele, kterou si gólman do sítě vhodil taky sám.

Domácí se lacině dostali do vedení po nešťastném zásahu jednoho z českokrumlovských hráčů. O vyrovnání se postaral Peťule, který svou typickou akcí vymotal ve vápně obránce a poslal míč do sítě. Domácí však odešli do šaten s jednobrankovým vedením, protože hostující brankář si nechal pod nohou utéct míč po přihrávce svého obránce!

Dělbu bodů ve druhé půli obstaral Pimpara, který kopal pokutový kop nařízený za sražení Hermanna. Přestože (nebo právě proto) kopnul míč velmi špatně, překvapený brankář si ho sám poslal do sítě.

Branky ČK B: 37. Peťule, 75. Pimpara (11).
Sestava Slavoje ČK B:  Kejšar – Adamíček (15. Štich), K. Zatloukal, Weinhard, Kopřiva – Hermann (77. Podskalský), Pliška, Carda, Poláček – Pimpara, Peťule.