Béčko si na Bílou sobotu vybíralo černý den

Přídolí – Slavoj Český Krumlov B 2:3 (0:2)
V utkání I. B třídy mohl rezervu Slavoje potěšit pouze výsledek. S týmem, jenž drží beznadějně a s velkým odstupem červenou lucernu na konci tabulky, si Českokrumlovští dokázali poradit o něco lépe v první půli. Vstřelili dvě branky a další příležitosti trestuhodně zahodili. Na hrbolatém terénu, který poznamenal kvalitu hry, si ve druhém poločase po hrubých chybách koledovali o nepříjemné překvapení. Přestože byla Bílá sobota, černý den si vybíral zejména Kejšar v brance. Vítězství nakonec pojistil gólem na 1:3 Carda.
Branky: Fišer, Pimpara, Carda
Sestava: Kejšar – Kopřiva, Zatloukal, Hrabík, Decarli – Hermann, Poláček, Fišer, Fatura – Podskalský, Pimpara. Střídali: Carda, Marek Kejšar, Štich.

Připravil: František Lippl ve spolupráci s Jarmilem Štichem

Béčku se v I. B třídě nedařilo

Slavoj Český Krumlov B – Zliv 1:1 (1:1)
Českokrumlovské béčko v nedělním podvečeru nepotvrdilo roli favorita. Výkon mladých fotbalistů byl daleko za očekáváním a přišli tak zbytečně o dva body. První poločas začal nudnou podívanou, kterou zviditelnily snad jen ataky rychlého Fatury. A byl to právě on, kdo se v 19. minutě dostal sám před gólmana a střelou k pravé tyči mu nedal šanci – 1:0. Hosté se ale nedali zaskočit a v 33. minutě srovnali stav. Přičinil se o to kapitán Rys, který se z penalty nařízené za faul nemýlil.

Po změně stran se domácí dostali dvakrát do slibných příležitostí – v 66. minutě Sláma šikovně naběhl, dostal míč do vápna, ale tutovku neproměnil. O čtyři minuty později si dlouhatánský obranný odkop Kopřivy od rohového praporku našel za půlkou Sláma, dostal se do brejku, který hosté zastavili ještě před pokutovým územím za cenu červené karty. Ani závěrečný nápor již na remíze nic nezměnil.

Sestava: Hončík - Kopřiva (73. Wagner), Zatloukal, Weinhard, Decarli - Sláma, Fišer, Poláček (56. Žilenko), Špát - Fatura (75. Hermann), Podskalský (56. Carda).

Připravil: František Lippl

Béčko ve Větřní neuspělo

Větřní – Slavoj Český Krumlov B 3:1 (1:1)
V nedělním šlágru kola I. B třídy se v derby utkání střetly týmy na prvních dvou místech tabulky. V prvním poločase byli domácí o fous lepší, úspěšněji kombinovali a šli do vedení Hommerem. Slavoj ale vyrovnal, když gólem do šatny proměnil penaltu T. Weinhard.
Českokrumlovští začali dobře i druhou půli, ovšem o dění na hřišti a výsledku rozhodla individuální chyba brankáře při výhozu míče. Po ní vstřelil svůj první gól Hlásenský a tentýž hráč pak ještě upravil na konečný stav 3:1. Nutno sportovně přiznat, že domácí si vítězství v zápase hraném za výborné atmosféry zasloužili. V tabulce tak mají na svého dnešního soupeře již devítibodový náskok.
Sestava: Kejšar – Kopřiva (42. Houska), Zatloukal, T. Weinhard, Decarli – Sláma, Fišer, Poláček, Hermann (60. Konečný) – Carda, Fatura (70. Grznárik).

Připravil: František Lippl ve spolupráci s Jarmilem Štichem.